biznes online

Każda osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę ma odciągane składki ZUS. Chodzi o składki na ubezpieczenia społeczne. Chodzi oczywiście o ubezpieczenie emerytalne, rentowe, chorobowe i wypadkowe. Również każda osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę ma prawo do korzystania ze świadczeń NFZ czyli posiada ubezpieczenie zdrowotne. Takie same przywileje jeśli chodzi o kwestie ubezpieczeniowe mają osoby prowadzące własną działalność gospodarczą. Pytanie o to jaki biznes otworzyć zadaje sobie wiele ludzi.

Są to ludzie proaktywni, którzy nie chcą pracować na etacie, ale chcą działać na własny rachunek i stworzyć coś swojego. Oczywiście nie trzeba od razu wymyślać całej filozofii firmy, można skorzystać z know how innej firmy na zasadzie franczyzy. Wiele biznesów nie przetrwa nawet pierwszych kilku lat. Trzeba mieć tego świadomość zakładając i otwierając pierwszą swoją działalność gospodarczą. Niektórzy ludzie nie uczą się na błędach i nawet ich kolejna działalność gospodarcza zamiast przynosić sukcesy jest porażką.

Trudno jednak do końca przewidzieć czy dana działalność odniesie sukces czy też nie. Zbyt optymistyczne biznesplany to niestety przypadłość wielu ludzi. Później przychodzi konfrontacja z rzeczywistością i trzeba zmierzyć się z faktem, że niestety działalność nie idzie tak dobrze jak się zapowiadało. Otwarcie swojego biznesu rzadko kiedy jest decyzją spontaniczną. Najczęściej wymaga jakiegoś wkładu pieniędzy a to trzeba dokładnie przemyśleć. Zainwestowanie pieniędzy w własną działalność gospodarczą to bardzo trudna decyzja.

jaki biznes otworzyć

O wiele łatwiej zainwestować na przykład w nieruchomość, we własne mieszkanie

Takie mieszkanie zawsze może bez wysiłku przynosić dochody z czynszu. Jeżeli jednak mamy w sobie żyłkę biznesmena, łatwe pieniądze z czynszu nie będą nas zadowalać. Warto zatem dokładnie przemyśleć swoją strategię biznesową i zastanowić się jakie mamy realne szanse na odniesienie sukcesu. Jeżeli chcemy pozyskać pieniądze z dotacji musimy przedstawić naprawdę dobry biznesplan, ponieważ będzie on sprawdzony przez fachowców którzy znają się na rzeczy. Dlatego wszelkie założenia zawarte w tym biznesplanie muszą być naprawdę na najwyższym poziomie.

Krótko mówiąc i mówiąc kolokwialnie nie możemy tam wciskać kitu. Pomysły na otwarcie swojego biznesu bez trudu znajdziemy w internecie. Warto jednak przede wszystkim zadać sobie pytanie na czym się znamy i co jest w stanie przyjąć rynek. Na jakiego rodzaju usługi oraz towar jest zapotrzebowanie w miejscu w którym chcemy otworzyć działalność. To determinuje fakt czy znajdziemy klientów. Trzeba pamiętać, że znalezienie klientów i odbiorców na swoje towary i usługi jest kwestią kluczową dla powodzenia działalności gospodarczej. Możemy posiadać towary najwyższej jakości jednak klienci muszą się o nas dowiedzieć.

Nawet cały wykwalifikowany dział marketingu nie odniesie sukcesu jeżeli towary nie będą dobre. Kluczem do sukcesu jest zatem posiadanie towarów wysokiej jakości oraz dobrego marketingu. Wielu przedsiębiorców popełnia błędy w czasie prowadzenia swojej pierwszej działalności gospodarczej. Można odnieść wrażenie, że popełnianie błędów jest nieuniknione, ponieważ ludzie na błędach się uczą a nikt nie jest nieomylny. Warto zatem dać sobie prawo do tych błędów. Jednocześnie trzeba cały czas kontrolować kwestie finansowe aby nie stracić zbyt wiele pieniędzy.

otwieramy firmę

Utrzymywanie płynności finansowej to jedno z najważniejszych i najtrudniejszych zadań przedsiębiorcy. Kwestie finansowe łatwo mogą nas przerosnąć dlatego bez obaw zapytajmy o wszystko co nas nurtuje księgowego lub doradcę podatkowego. Zapewne otwarcie swojej pierwszej małej działalności gospodarczej nie od razu zrobi z nas rekina biznesu. Jednakże nie od razu Kraków zbudowano. Do wszystkiego trzeba dochodzić powoli i ciężką pracą.

Wielu milionerów do dziś twierdzi, że najbardziej ucieszył ich pierwszy zarobiony milion i to właśnie ten pierwszy milion dał im najwięcej satysfakcji. Bardzo ważne jest aby młody przedsiębiorca z pokorą podchodził do swojego biznesu. Trzeba jasno wyznaczyć cel i misję firmy oraz priorytety. Tylko dobrze wyznaczony cel i misja firmy pozwolą firmie dobrze działać. Bardzo dobrze jest połączyć swoją pasję z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Dlatego jeżeli na przykład naszą pasją jest edukowanie najmłodszych, warto pomyśleć o otwarciu swojego punktu przedszkolnego. Tak samo jeżeli pasjonujemy się zdrowiem i dietetyką, może warto pomyśleć o jakimś kursie z tych dziedzin. Wtedy na pewno nie poczujemy się wypaleni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here