Jak z głową robić zakupy online

Robiąc zakupy online, oszczędzamy nie tylko czas, ale i pieniądze. Często kupując w internecie możemy liczyć na korzystniejszą cenę niż w sklepach stacjonarnych. Ze względu na dużą konkurencję sklepy internetowe prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych promocji i rabatów. Warto poszukać ciekawych ofert, aby kupować online jeszcze taniej.

Wyprzedaże

Dobrym sposobem na zakup dowolnego produktu w niższej cenie jest poczekanie na wyprzedaż. Zazwyczaj sklepy internetowe mają specjalną zakładkę z produktami przecenionymi ze wszystkich kategorii.

Na najlepsze wyprzedaże online można trafić na koniec sezonu. Sklepy internetowe oferują największy wybór rozmiarów i kolorów produktów, o które ciężko podczas wyprzedaży w tradycyjnych sklepach.

Świetnym pomysłem na zakup markowych produktów w niskiej cenie jest korzystanie z ofert klubów zakupowych, jak np. Limango.pl. Klub ten oferuje bowiem ekskluzywne produkty w bardzo niskiej cenie, której nie znajdziemy w ani w sklepach stacjonarnych, ani internetowych. 

Polecamy: znane marki na Limango.pl

Porównywarki cenowe

Planując większy zakup, na przykład sprzętu RTV czy AGD, warto śledzić ceny przez jakiś czas, czekając na korzystną ofertę produktu, który nas interesuje. Monitorowanie cen w wielu sklepach internetowych znacznie ułatwiają porównywarki cenowe – dzięki temu w jednym miejscu mamy przegląd cen z najpopularniejszych marketów internetowych. Możemy wybrać interesującą nas ofertę, a specjalny przycisk automatycznie przeniesie nas do wskazanego sklepu.

Jeśli natomiast planujemy pobyt w hotelu, istnieją także specjalne porównywarki cen noclegów w hotelach. Podając datę przyjazdu oraz wyjazdu oraz planowaną liczbę osób możemy w łatwy sposób porównać ceny za pobyt w tysiącach hoteli i innych miejsc noclegowych i dzięki temu wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Kupony rabatowe

Kupowanie online może być jeszcze tańsze, jeśli skorzystamy z kuponów rabatowych. Decydując się na zakup produktu w konkretnym sklepie internetowym warto wpisać w wyszukiwarkę hasło „nazwa sklepu + kupon rabatowy”. Być może sklep przygotował jakąś specjalną ofertę, z której możemy skorzystać, wpisując kod rabatowy na stronie zakupowej.

Kuponów rabatowych warto również wypatrywać na serwisach agregujących oferty rabatowe. Są tam zgromadzone oferty promocyjne oraz rabaty z wielu różnych sklepów internetowych. Zazwyczaj tego typu promocje obowiązują przez określony okres czasu, warto się więc pospieszyć.

Na cenę produktu składa się wiele czynników, między innymi marketing czy reklama. Wykorzystując powyższe porady, w prosty sposób można zaoszczędzić niejednokrotnie sporą sumę pieniędzy na dokładnie takich samych jakościowo produktach. Na pewno warto!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here