impresjonizm

Dekoracje stanowią ważny element każdego pomieszczenia. Odpowiednio dobrane egzemplarze budują klimat danego wnętrza, dlatego warto poświęcić nieco więcej czasu na ich wybór. Jaki obraz sprawdzi się w przypadku nowocześnie wykończonego salonu? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w treści niniejszego poradnika.

Jaki obraz pasuje do salonu?

Salon to szczególne miejsce w każdym domu. To właśnie tutaj dochodzi do spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Właśnie dlatego każdy pokój dzienny powinien być stworzony z myślą o maksymalnej funkcjonalności. Nie można jednak zapominać o pięknym, estetycznym wykończeniu.

W przypadku salonu warto zdecydować się na obraz na płótnie. Uniwersalne rozwiązanie np. w stylu pop artowym,  impresjonistycznym albo naturalnym wspiera konkretną atmosferę w danym pomieszczeniu. Przykładowo, chcąc zbudować w salonie atmosferę relaksu, można postawić na obraz z motywem drzewa albo roślin. Z kolei wśród miłośników nieoczywistych rozwiązań sprawdzi się obraz typu impresjonizm.

Coraz częstszym zabiegiem jest też obraz z motywem nadmorskich wydm albo taki prezentujący fragment miasta. Kolorowe propozycje idealnie dopełniają pomieszczenia utrzymane w stonowanych barwach. Ostateczny wybór powinien być więc uzależniony nie tylko od koloru ścian, ale też od ogólnego pomysłu na aranżację wnętrza. Liczy się również jego wielkość.

Czy obraz sprawdzi się w małym salonie?

Niektóre osoby uważają, że w małym salonie nie ma miejsca na obrazy. Nic bardziej mylnego! Świetnym przykładem są niewielkie, impresjonistyczne obrazy, które świetnie sprawdzą się w przypadku ograniczonego metrażu. W takim przypadku jedna ozdoba przyciąga uwagę i sprzyja wyjątkowej atmosferze w danym miejscu.

W małym salonie warto zrezygnować z widoku na wielkie miasto czy wieżowce. Znacznie lepiej sprawdzą się geometryczne abstrakcje lub motywy makro np. fragmenty roślin. Świetnym wyborem będą też abstrakcyjne propozycje nawiązujące do impresjonizmu albo pop artu.

Czemu warto wybierać obrazy na płótnie?

Obrazy na płótnie są idealnym wyborem nie tylko do salonu. Tego typu produkty cechują się solidnym wykończeniem oraz doskonałą jakością obrazu, dzięki czemu świetnie prezentują się przez wiele lat. Ich zaletą jest także odporność na działanie promieni słonecznych, co sprzyja efektywnemu wyglądowi i świeżym kolorom, bez względu na lata ekspozycji.

Obrazy w salonie budują atmosferę pomieszczenia. Wybierając odpowiedni model, możesz być pewny ciekawego efektu w swoim wnętrzu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here