Jak stosować maseczki do twarzy

Maseczka do twarzy to najpopularniejszy z produktów upiększających. Jej zastosowanie jest szybkie i proste, a działanie natychmiastowe. Zdumiewające rezultaty przyniosą nie tylko maseczki nakładane w gabinetach kosmetycznych, ale także i produkty drogeryjne. Aby jednak faktycznie maseczki do twarzy z drogerii mogły poprawić wygląd cery, muszą być odpowiednio stosowane. Jeśli teraz zadajesz sobie pytanie – jak stosować maseczki do twarzy, sprawdź nasz mini przewodnik. Dowiesz się z niego, jak prawidłowo aplikować maseczkę.

Jaką maseczkę nakładać na twarz?

Kluczem do sukcesu w zakresie poprawy wyglądu cery jest odpowiednie dobranie produktu pielęgnującego. W drogeriach dostępne są maseczki do twarzy o bardzo różnym działaniu Te najpopularniejsze to oczyszczające, rozświetlające, niwelujące oznaki starzenia się, nawilżające, liftingujące, relaksujące. Oprócz tego poszczególne produkty różnią się od siebie sposobem aplikacji. Maseczki na twarz dostępne na https://www.perfumeria.pl/collections/pielegnacja-twarz-maseczki to te w płachcie, typu peel-off, na noc, z glinką, żelowe, piankowe, emulsyjne, zawiesinowe. Wybierać jest więc w czym! Najważniejsze jednak, aby maseczkę dopasować do typu i potrzeb cery, a także czasu jej aplikacji. Maski rozświetlające czy matujące bowiem nie powinny być nakładane na noc, z kolei te pell off lepiej nakładać podczas wieczornej pielęgnacji, ponieważ mogą podrażniać skórę zwartym w nich alkoholem.

maseczki do twarzy

Jak przygotować cerę do nałożenia maseczki?

Jeśli już dobrałaś typ i rodzaj maseczki do swojej cery i jej potrzeb, to pora na przygotowanie cery na przyjęcie składników aktywnych w niej zawartym. Ten etap jest o tyle ważny, że brak przygotowania oznacza, że maseczka nie przyniesie spodziewanych rezultatów.

Pierwszym krokiem w przygotowaniu cery jest jej dogłębne oczyszczenie. Pamiętaj, że tylko czysta skóra jest w stanie przyjąć działanie dobroczynnych składników zawartych w maseczkach. Oczyszczenie twarzy powinno się przeprowadzić przed należeniem każdej maseczki, bez względu na jej formę czy rezultat, jaki ma przynieść. Najlepiej jest przed jej aplikacją wykonać peeling twarzy, a także umyć cerę żelem lub pianką oczyszczającą.

maseczka do twarzy

Na kolejnym etapie przygotowania cery do zabiegu upiększającego należy sięgnąć po tonik. Przywróci on skórze prawidłowe pH – to zazwyczaj jest podwyższone po oczyszczeniu i złuszczaniu. Dodatkowym zadaniem toniku jest nawilżenie skóry, a zatem przygotowanie jej na sporą dawkę aktywnych składników odżywczych z maski.

Po oczyszczeniu, peelingu i stonizowaniu skóry można nałożyć maseczkę. Na koniec nie zapominaj, że jej skuteczność uzależniona jest też od tego, ile będziesz ją trzymać na twarzy. Większość maseczek powinno trzymać się od 10 do 20 minut. Zmywanie je przed czasem nie ma oczywiście sensu. Niewskazane jest również przeciąganie rekomendowanego czasu, ponieważ odwadnia to skórę (w przypadku maseczek glinkowych i piankowych), utrudnia przedostawanie się składników odżywczych, a także w skrajnych przypadkach może prowadzić do podrażnień skóry. Maseczką, którą można trzymać przez dłuższy czas, jest tylko ta na noc lub te niewymagające spłukiwania.  

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here