jak sprzedać mieszkanie

Sprzedaż mieszkania to ważny temat. Jeśli sprzedajemy je w mieście, które ma deficyt mieszkaniowy to nie trzeba zbyt długo czekać na pierwsze klienta. Gorzej jest w dużym mieście, w którym konkurencja jest bardzo duża. Wtedy trzeba będzie się nieco wysilić żeby potencjalny klient chciał się zainteresować mieszkaniem. Nie chodzi tylko o cenę, ale również o to jak mieszkanie jest wykończone i gdzie się znajduje.

Ludzie dzisiaj muszą na mieszkanie wydać bardzo dużo pieniędzy i to nawet w małej miejscowości, dlatego mają swoje wymagania. Często takie mieszkania kupowane są na kredyt, a to oznacza, że przez najbliższe dwadzieścia czy trzydzieści lat się stąd nie wyprowadzimy. Musimy, zatem wszystko tak dopasować żeby nic nam nie przeszkadzało, aczkolwiek nie wszystko uda się w stu procentach przewidzieć.

To jak wygląda mieszkanie w środku ma znaczenie. Klient kupuje oczami, dlatego dzisiaj modne i popularne stało się urządzenia mieszkań przez profesjonalną firmę. Robimy taki wystrój, jaki jest najlepszy i to na pewno wpłynie na popularność naszego mieszkania, które chcemy sprzedać.

Zdjęcia mieszkania

To temat, który naprawdę warto poruszyć. Sprzedajemy mieszkanie, a zatem zdjęcia to będzie pewnego rodzaju wizytówka. Jeśli będziemy obserwować ogłoszenia ludzi, którzy sprzedają mieszkania to w wielu z nich wygląda to po prostu strasznie. Mamy wystawione mieszkanie za milion złotych, a ktoś dodawał jedno albo dwa zdjęcia. Co na nich widać? Najczęściej nic, co by nam było w stanie zainteresować. To niesamowite, że maja dzisiaj aparat w smartfonach ludzie nie mogą zrobić porządnych zdjęć.

apartamentowiec

Nie każdy chce jechać w ciemno do takiego mieszkania żeby się przekonać, że jednak to nie jest to, czego szuka. Najpierw sprawdza się bardzo dokładnie zdjęcia i wtedy wiemy czy to nam się podoba czy nie. Jeśli się podoba to jedziemy i oglądamy, a jeśli nie to rezygnujemy i szukamy dalej. Jeśli ktoś sprzedaje mieszkanie, ale nie za bardzo wie jak wykonać takie zdjęcia to są specjalnej firmy, które się tym zajmują. W ten sposób można będzie zwiększyć szanse na to, że ktoś zauważy sprzedawane przez nas mieszkanie i będzie można je łatwiej sprzedać.

Cena za mieszkanie

Te osoby, które chcą na szybko sprzedać mieszkanie, bo jest im potrzebna gotówka muszą pamiętać o cenie. Musi to być taka cena, która będzie zachęcała ludzi do wybrania ich oferty. Jeśli to będzie cena bardzo wysoka to coś musi być tym poparte. Co to znaczy? Zakładając, że mieszkanie jest o trzydzieści tysięcy droższe niż inne z tej samej okolicy to, co wtedy? Watrze takie mieszkania musi być urządzone inaczej, muszą tam być lepsze materiały czy lepsze okna. Wtedy potencjalny klient ogląda to mieszkanie i wie, że to mu się podoba i chce je mieć.

Jeśli cena jest wysoka, a mieszkanie jest do remontu to trzeba będzie bardzo długo czekać aż znajdzie się jakiś klient. Trzeba przez wystawieniem naszego mieszkania na sprzedaż sprawdzić jak kształtują się ceny. Zobaczmy inne ogłoszenia porównajmy mieszkanie i wtedy będziemy wiedzieć czy jest warte tyle samo, może więcej, a może mniej? Na cen mieszkania wpływ ma wiele czynników jak chociażby piętro. Jeśli mamy czteropiętrowy budynek bez widny to trzeba się liczyć z tym, że im mamy wyżej mieszkanie tym niższa będzie jego cena.

Gdzie się ogłaszać ze sprzedażą mieszkania?

Czasy, kiedy zostawialiśmy ogłoszenia na słupach i drzewach powoli odchodzą w zapomnienie. Oczywiście w mieście gdzie cały czas brakuje mieszkań takie rozwiązanie może być skuteczne. Problem polega na tym, że tam gdzie mieszkań jest dużo trzeba dotrzeć nie tylko do mieszkańców, którzy są w okolicy, ale do klientów spoza miasta. Ludzie dzisiaj przeprowadzają się bardzo często i wtedy szukają ogłoszeń przez Internet.

mieszkanie

Nie starajmy się pozostawiać tych ogłoszeń tylko na portalach z naszego miasta, bo nadal mamy zawężony krąg osób, które tam zaglądają. Tak naprawdę dobrze jest wybrać taki serwis z ogłoszeniami, kto ty zagwarantuje nam, że będziemy widoczni w innych serwisach. Wybieramy to, co najpopularniejsze nawet, jeśli wystawienie mieszkania ma nas sporo kosztować.

Szybko się przekonamy, że ilość osób zainteresowanych mieszkaniem jest bardzo duża, dlatego szybciej będzie można je sprzedać. To nie jest tak, że my mamy mieszkanie i zaraz klienci mają się sami zlecieć i jeszcze licytować się, kto da więcej. Trzeba się liczyć z tym, że musimy ponieść jakieś koszty zanim nasze mieszkanie będzie sprzedane. Im szybciej się tym zajmiemy tym lepiej będzie dla nas i oczywiście dla naszego mieszkania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here