jak prowadzić bloga

Dzisiejsze blogowanie znacząco różni się od tego, co mogliśmy spotkać jeszcze parę lat temu. Kiedyś, ludzie prowadzili swoje dzienniki, opisując swoje codzienne życie, dylematy, opowiadali historię, które im się przytrafiły. Rzadko można było spotkać blogi specjalistyczne, oferujące poszerzanie wiedzy na dane tematy. Dopiero w momencie, w którym administratorzy takich stron dowiedzieli się, że na pisaniu można zarabiać, postanowili przebranżowić swoje teksty.

Okazało się bowiem, że wraz z biegiem lat, więcej ludzi rozgląda się za blogami, na których mogą się czegoś nauczyć, niż za takimi, gdzie można czytać o czyimś życiu. W momencie w którym dowiedzieliśmy się, że ilość ludzi, którzy odwiedzą nasze strony, przekłada się bezpośrednio na zarobki, zaczęła się walka o każdego obserwującego. Oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu, ponieważ my, jako czytelnicy mamy do dyspozycji coraz lepsze portale z coraz lepszymi i dopracowanymi tekstami.

Na dzień dzisiejszy, mamy odpowiednie strony na każdą interesującą nas dziedzinę w życiu. Jeśli zdecydowalibyśmy się na naukę angielskiego, możemy skorzystać z wielu dostępnych w internecie stron, które taką wiedzę przedstawiają. Jeśli chcemy zostać programistami, możemy skorzystać z bezpłatnych kursów, które poprowadzą nas za rękę przez wszystkie lekcje. Jak widać, mamy nieograniczone możliwości nauki, właśnie dzięki temu, że administratorzy zaczęli w końcu zarabiać na dzieleniu się swoją wiedzą.

blog

Dziś na blogowaniu naprawdę zarabia się niemałe pieniądze, więc jeśli o my chcielibyśmy spróbować swoich sił w pisaniu, musimy dowiedzieć się jak prowadzić bloga, żeby był on atrakcyjny dla czytelników. Przede wszystkim musimy wybrać, czy chcemy prowadzić płatnego, czy darmowego bloga. Oczywiście jako początkujący, możemy wybrać tę drugą opcję, która co prawda znacząco ogranicza nasze możliwości, jednak jeśli okaże się, że blogowanie to nie nasza działka, nie stracimy na tym nawet złotówki.

Jeśli chodzi zaś o płatne blogi, to musimy już zapłacić odpowiednią sumę pieniędzy na zakup domeny, która prościej mówiąc, będzie adresem naszej strony. Musimy również zapłacić za profesjonalny hosting internetowy, który utrzyma naszą stronę na serwerze, dodatkowo zapewniając, że nawet przy dużym ruchy na naszym blogu, czytelnicy nie będą mieli problemów z wejściem na nią. Po takich zakupach, pozostaje nam już tylko podpięcie domeny pod hosting, wymyślenie tematyki naszego bloga, oraz chwytliwej nazwy, która przyciągnie obserwujących po raz pierwszy.

Jako początkujący powinniśmy podpiąć naszego pierwszego bloga pod silnik WordPress, który jest chyba najlepszym, bardzo intuicyjnym rozwiązaniem. Każdy z nas na pewno poradzi sobie z odpowiednią, podstawową konfiguracją bloga. Następnie, powinniśmy zadbać o szatę graficzną naszej strony. Na tym etapie mamy do wyboru bardzo dużą ilość darmowych motywów z których na pewno każdy z nas wybierze sobie coś dla siebie. Takie motywy zawsze możemy modyfikować pod swoje potrzeby, zmieniając kolory, wielkości nagłówków.

artykuły na bloga

Jeśli chcemy mieć pełną kontrolę nad swoim portalem, mamy do dyspozycji wiele darmowych wtyczek, które w zależności od naszych potrzeb, będą albo poprawiały wygląd naszego bloga, albo pomogą nam w podstawowych zagadnieniach technicznych. Od samego początku zadbajmy o wtyczkę zbierającą statystyki na naszej stronie, dzięki czemu będziemy mieli pełen wgląd w to co powinniśmy poprawić, oraz do jakiej grupy ludzi trafiamy, oraz dzięki której frazie kluczowej odwiedzają naszego bloga. Powinniśmy również zadbać o wtyczki zabezpieczające nasz portal, przed niechcianym spamem w komentarzach, a także przed włamaniem na nasze konto.

Wtyczka taka kontroluje, żeby nikt nieuprawniony nie dostał się na naszego bloga poprzez zgadywanie hasła. Po ogarnięciu wszystkich spraw technicznych, nie pozostało nam już nic innego jak zacząć pisać. Zawsze starajmy się, aby nasze wpisy, były obszerne w treść, to zdecydowanie korzystnie wpłynie na wartość naszego bloga. Dodatkowo, nigdy nie kopiujmy treści z innych stron, duplikowanie treści sprawi, że mechanizmy wyszukiwania uznają naszą stronę jako spam i nie będzie ona nigdy wysoko w Google.

Nasze posty powinny być zawsze w stu procentach unikalne i pisane samodzielnie. Starajmy się zawsze podchodzić sumiennie do tematu, pisać tylko o sprawdzonych sprawach, nie okłamujmy naszego czytelnika, szanujmy go, a na pewno będzie on powracał na naszego bloga. Dodatkowo, zadowolony obserwujący zawsze chętnie poleci nasz portal innym, co stanowi dla nas idealną reklamę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here