wątroba

Tematy z zakresu oczyszczania ciała ostatnio cieszą się ogromną popularnością. Trzeba przyznać, że oczyszczanie stało się bardzo modne. Trudno znaleźć osobę, która nigdy o tym nie słyszała. Oczyszczać swoje ciało można na różne sposoby. Jak oczyścić wątrobę?

Medycyna alternatywna na rozmaite sposoby z wykorzystaniem olejów oraz cytryny. Czy są one skuteczne? I co na to lekarze? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Medycyna akademicka, medycyna konwencjonalna nie ma zbyt wiele do powiedzenia na ten temat. Wielu lekarzy na pytanie o oczyszczanie wątroby odpowie, że to bzdura. Ich zdaniem nie trzeba oczyszczać wątroby. Nasz organizm powinien być tak zaprogramowany, że bez trudu poradzi sobie z nadmiarem szkodliwych substancji i po prostu oczyści się bez żadnych specjalnych działań z naszej strony.

W starożytności i średniowieczu, ogólnie – w minionych wiekach, stosowane różne rytuały, w tym także oczyszczające. Rytuały miały za zadanie oczyścić duchowo i fizycznie człowieka. Organizm człowieka samoistnie oczyszcza się przed rozmaitymi ważnymi wydarzeniami. Tak dzieje się na przykład przed porodem kobiety. Również przed operacją człowiek nie może nic jeść określoną ilość godzin. Kiedy mówimy o oczyszczaniu organizmu zazwyczaj mamy na myśli biegunki oraz wymioty. Jednak oczyszczając wątrobę nie musimy doświadczać tego typu działań.

Kiedy organizm się oczyszcza możemy za to doświadczyć na przykład bólu głowy. Jest to typowy objaw detoksykacji. Tak samo boli nas głowa kiedy na przykład odstawiamy używki, na przykład kawę lub cukier. Jest to całkowicie zrozumiała i uzasadniona reakcja naszego organizmu na odstawienie czegoś co dotychczas organizm dostawał codziennie. Odstawienie cukru jest bardzo trudne.

leki na wątrobę

Wiele źródeł mówi, że cukier to nawet gorszy nałóg niż narkotyki. Niezwykle ciężko jest przestać się z dnia na dzień używać cukru. Właśnie dlatego warto rozpocząć od metody małych kroczków. Możemy na przykład zrezygnować z ciasteczka lub batonika do porannej kawy. Wkrótce dojdziemy do takiego stanu, że nie będziemy kawy lub herbaty słodzić.

Ludzie mają wiele nałogów, które destrukcyjnie wpływają na ich organizmy

Takim nałogiem są na przykład papierosy. Wielu ludzi dopiero po wielu latach dochodzi do wniosku, że źle robili niszcząc swoje zdrowie i paląc papierosy. Innym nałogiem który niezwykle mocno niszczy wątrobę jest alkohol. Wielu alkoholików doskonale wiedząc o uszkodzeniu wątroby, nadal nie potrafi przestać pić. Są to ogromne ludzkie dramaty. Wątroba ma duże zdolności regeneracji, jednak nie ma cudów.Dla wielu alkoholików niezwykłym dramatem jest, że dzieci muszą patrzeć jak marnują sobie oni życie.

W sklepach oraz w internecie a także u przedstawicieli medycyny niekonwencjonalnej znajdziemy mnóstwo sposobów na to, jak oczyścić swoją wątrobę. Każdy z tych sposobów ma swoje wady i zalety. Najlepiej po prostu zdrowo się odżywiać i uprawiać aktywność fizyczną, wtedy nie będziemy musieli stosować specjalnych programów oczyszczeń, bo nie będziemy mieli powodów aby się oczyszczać. Nasze ciało nie lubi także fast foodów czy napojów słodzonych, gazowanych. Okresowe oczyszczanie wątroby nie może być naszym sposobem na życie.

jak oczyścić wątrobę

Nie możemy postępować w ten sposób, że na co dzień jemy tłusto i niezdrowo, a kiedy coś nas boli, oczyszczamy się. Oczywiście rozsądne oczyszczanie może przynieść nam wiele dobrego. Szczególnie kiedy bierzemy na stałe jakieś lekarstwa, bo chorujemy przewlekle, warto skonsultować się ze swoim lekarzem przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji o oczyszczaniu wątroby. Lekarz musi wiedzieć o naszych planach. Każde poważne ingerencje w nasze zdrowie należy skonsultować ze swoim lekarzem rodzinnym lub innym lekarzem prowadzącym.

Tylko z pozoru może wydawać nam się to niewinne. Lekarz widzi więcej i ma większą wiedzę niż my. Dlatego też nie działajmy pochopnie i na własną rękę. Oczywiście medycyna alternatywna ma wielu zwolenników, którzy mogą zaświadczyć o jej dobroczynnym wpływie na zdrowie. Nie ma co do tego wątpliwości. Jednakże warto każdorazowo mieć na względzie swoje zdrowie i dbać o nie.

W książkach znajdziemy wiele sposobów na oczyszczanie wątroby. Jeżeli podczas kuracji źle się poczujemy również musimy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem i opowiedzieć mu o kuracji jaką właśnie przybywamy. Jest to warunek naszego powrotu do zdrowia i dobrego samopoczucia. Nie ufajmy szarlatanom, którzy oferują oczyszczenie wątroby. Skorzystajmy za to z usług osób, które mają poważanie w naukowym środowisku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here