wysportowany brzuch

Wiele z nas marzy o idealnej sylwetce i pięknym, płaskim brzuchu. W reklamach, filmach i internecie co chwila natykamy się na piękne, zadbane ciało. Jak mieć płaski brzuch? Wszędzie słyszymy o dietach cud, specjalnych tabletkach czy nawet operacjach pozwalających na wspaniały wygląd.

Prawda jest taka, że bez konsekwencji w działaniu, ciężko będzie nam osiągnąć wytyczony cel. W pierwszej kolejności i ku zmartwieniu wielu z nas, należy ograniczyć przyjemności smakowe. Podjadanie między posiłkami, przepyszne desery czy małe słodkości powinny odejść w niepamięć. Na pocieszenie zostają nam zdrowe i mało kaloryczne przekąski.

Ważną kwestią, o której należy wspomnieć są posiłki regularne

Możliwe, że słyszeliście o pięciu daniach dziennie. Odpowiednio dawkowane, naprawdę potrafią przynieść efekty. Dlaczego należy jeść akurat tyle? Głównym powodem jest właściwy poziom wydzielania insuliny i dobre samopoczucie. Należy unikać gwałtownych skoków glukozy, ponieważ właśnie przez to odkłada się tkanka tłuszczowa. Na pewno wiele z Was doświadczyło uczucia ciężkości po obfitym posiłku. Tracimy wtedy energię, a co za tym idzie ruszamy się mniej.

Najlepiej aby przerwy między posiłkami wynosiły od trzech do czterech godzin. Zbilansowana dieta jest kluczem do dobrego samopoczucia i zdrowego odżywiania. Warto zaplanować sobie nasze posiłki i godziny, o których mamy je spożywać z kilkudniowym wyprzedzeniem. Unikniemy dzięki temu nagłych ataków głodu.

Nasze śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia, należy więc skomponować je tak, aby zawierało produkty ze wszystkich grup żywności. Kolacja z kolei powinna lekkostrawna i niewielka, najlepiej dwie lub trzy godziny przed snem. Poza jedzeniem, trzeba także pić dużo wody, o czym również prawdopodobnie słyszeliście. Nie tylko często zapobiega małemu głodowi, ale jest niezwykle ważna dla naszego organizmu.

jak mieć płaski brzuch

Dieta jest dopiero początkiem naszej przygody w dążeniu do płaskiego brzucha. Dzięki niej na pewno szybciej uda nam się osiągnąć cel, ale bez ćwiczeń na pewno nie będzie łatwo. Pierwszym znanym treningiem, który możemy wykonywać sami w domu przy oglądaniu ciekawego filmu jest szóstka Weidera. Tutaj potrzebny nam będzie ogrom samozaparcia i systematyczności. Należy przygotować się na czterdzieści dwa dni ćwiczeń, codziennie. Jest to stopniowe zwiększanie ćwiczeń na brzuch, co prowadzi do wzmocnienia mięśni.

Przy odpowiedniej diecie na pewno ukażą nam się zadowalające rezultaty, jednak ta metoda niesie za sobą także wady. Poza długim czasem treningu, możemy doświadczyć nieprzyjemnego bólu kręgosłupa. Jeśli nie jesteśmy typem sportowca, może się okazać iż jest to zbyt gwałtowne obciążenie dla organizmu. Jest mnóstwo podobnych ćwiczeń domowych. Jeśli jednak myślimy nad bardziej profesjonalnym podejściem, ciekawym wyjściem jest trener personalny.

W każdej siłowni możemy poprosić o pomoc lub chociaż wprowadzenie do serii ćwiczeń. Nie musimy obawiać się, że przez naszą niewiedzę wyrządzimy sobie krzywdę. Pod czujnym okiem trenera znajdziemy odpowiedź jak mieć płaski brzuch. Poza ćwiczeniami, które może nam zaoferować, możemy także dowiedzieć się więcej o tym jak należy się odżywiać.

Niesie to za sobą wydatki. Nie tylko opłaty za korzystanie z siłowni i usługi trenerskie, ale także na zdrową żywność potrzebną do większej efektywności. Jeśli jednak marzymy o płaskim brzuchu, warto chociaż spróbować i dowiedzieć się jakie ćwiczenia odpowiadają danej partii brzucha.

płaski brzuch

Skoro wspomnieliśmy już o siłowni, warto także nadmienić fitness kluby. Tutaj możemy zadbać o naszą sylwetkę w luźniejszej atmosferze, często połączonej z muzyką i zabawą. Uczęszczając na zajęcia grupowe łatwiej o motywację. Istnieje szereg różnych zajęć, które pomogą nam w osiągnięciu płaskiego brzucha. Najlepszym przykładem jest tu ABS. Zajęcia te skupiają się zarówno na spalaniu tłuszczu jak i na ćwiczeniu rzeźby. Mogą brać w nich udział osoby zaawansowane oraz początkujące. Podobnie jak w szóstce Weidera, tutaj również ważna jest systematyczność.

Ciekawym rozwiązaniem może okazać się również taniec brzucha

Poza uzyskaniem wyraźnego wcięcia w talii, możemy nauczyć się zmysłowych ruchów. Polega na naprzemiennym napinaniu i rozluźnianiu mięśni. Pozwala kształtować nie tylko mięśnie brzucha, ale także całą resztę ciała.
Bez względu na to jaki rodzaj ćwiczeń wybierzemy, najważniejsza jest systematyczność i konsekwentność. W połączeniu z odpowiednią dietą, będziemy mogli cieszyć się pięknymi kształtami. Płaski brzuch ma swoją cenę, ale jeśli dzięki wysiłkowi otrzymamy wymarzoną sylwetkę, na pewno warto zawalczyć.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here