Na temat obcinania włosów w ciąży jest wiele przesądów. Nawet te kobiety, które nie do końca w to wierzą tak na wszelki wypadek starają się nie kusić losu i nie obcinają swoich włosów. Jeśli chodzi o to, w jakim stanie są włosy w ciąży to tutaj tak naprawdę wszystko będzie zależne od tego jak się odżywiamy. Rośnie w nas dziecko, które zabiera nam wiele witamin i minerałów, dlatego trzeba to wszystko dostarczać do swojego organizmu, a nie będziemy mieć żadnych problemów. To jest najważniejsze, dlatego zastanówmy się nad tym czy mamy wszystko, co jest nam potrzebne żeby włosy były zadbane. Obcinać się można zawsze i nie ma znaczenia czy jesteśmy w ciąży czy nie.

Nie ma też, co wierzyć w przesądy, dlatego róbmy to, co uważamy za słuszne. Na pewno przez dziewięć miesięcy trudno będzie nam utrzymać włosy w dobrym stanie, a tym bardziej tak żebyśmy dobrze wyglądały. To, dlatego starajmy się znaleźć rozwiązanie tego problemu. Dobrym pomysłem będzie obcięcie się przed zajściem w ciąże, o ile jest planowana i wtedy nie trzeba się żadnymi przesądami przejmować. Żyjemy w kraju katolickim, ale jeśli chodzi o przesądy to nadal pozostaje w nas pogańska tradycja. Jeśli pójdziemy do fryzjera to ostrzyże nas dokładnie tak jak sobie tego życzymy. To, że jesteśmy w ciąży nie oznacza, że mamy źle wyglądać. Tym bardziej powinnyśmy wyglądać promieniście. Trzeba znaleźć sobie fryzurę, w której będziemy się ładnie prezentowały. Można eksperymentować, można stawiać na to, co już znamy. Rozwiązań jest naprawdę bardzo dużo i któreś z nich wybierzemy.

Farbowanie włosów u kobiet w ciąży

Jeśli chodzi o farbowanie włosów to jest sytuacja podobna jak ze ścinaniem. Wielu kobietom wydaje się, że farba przeniknie do płodu i go zniszczy. Farbę mamy tylko na głowie i nigdzie więcej. Nie mamy jej aż tak dużo, a zatem naprawdę to nam nie będzie szkodziło. Nie ma żadnego dowodu na szkodliwość farb, które stosujemy. Jeśli chcemy być spokojniejsze, a potrzebne nam farbowanie to można postawić nie na chemiczne farby, a naturalne. Bardzo dobrze nadaje się do tego henna.

Problemem dla kobiet w ciąży, które mają wyczulony węch może być tylko zapach takiej farby. Najlepiej to sprawdzić, wypróbować, a wtedy będziemy wiedziały, co jest dla nas, a co nie. Może akurat ten zapach nie będzie nam przeszkadzał. Musimy też pamiętać, że henna oznacza długotrwałe farbowanie. Minimum dwie godziny trzeba czekać żeby kolor był ładny, czy będzie zgodny z tym, co na opakowaniu? To już jest bardzo trudne do przewidzenia.

[Głosów:17    Średnia:2.9/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here