Czym jest impotencja i dlaczego niszczy właśnie mężczyznę

Być może niniejszy artykuł będzie nieco stronniczy, gdyż będzie on traktował o wyłącznie męskim spojrzeniu na impotencję. Okazuje się bowiem, że niemożność posiadania potomstwa może mieć dla mężczyzny bardzo negatywne znaczenie. I to nawet w większym stopniu, niż wskazywałyby na to dość stereotypowe analizy.

Problem z impotencją — problem mężczyzny?

Spójrzmy prawdzie w oczy. Impotencja to faktycznie „męski”problem, którego rozwiązanie może być dla mężczyzny bardzo trudne. Brak zdolności rozrodczych nie bierze się jednak znikąd. Owszem, często jest on wywołany dość empirycznymi zjawiskami, to jest uzależnieniami, nadużywaniem alkoholu, czy też stosowaniem narkotyków. Często jednak za takim stanem rzeczy stoi stan psychiczny mężczyzny i wpływające na niego czynniki środowiskowe.

Co może wpłynąć na impotencję u mężczyzny?

  • Nadmierne oczekiwania i próba sprostania im, która przedkłada się na wciąż wzrastający stres. Trudno być mężczyzną w czasach, gdy wymaga się od niego często sprzecznych ze sobą cech.
  • Kryzys męskości, w którym rola chłopaka, narzeczonego lub męża jest sprowadzona do zadowalania partnerki i spełniania jej oczekiwań.
  • Brak wzorców, których dzisiejsi mężczyźni często nie otrzymali od swych ojców lub dziadków. Rezultatem tego jest chaos i ciągła potrzeba udowadniania sobie i innym swej wartości.
  • Brak wymagań. Młodzi mężczyźni, a w zasadzie chłopcy, nie są zmuszani do „pokonywania siebie”. Od nastolatków już się nie wymaga, skupiając się wyłącznie na ich prawach.

Relacje między światem empirycznym a psychologicznym

Czy to oznacza, że powyższe czynniki mają bezpośredni wpływ na problemy z erekcją u mężczyzn? Oczywiście, że nie. Trudno bowiem sądzić, aby np. brak wzorców przeniósł się bezpośrednio na brak erekcji. Warto jednak zauważyć, że w dzisiejszych czasach powyższe czynniki niekorzystnie wpływają na różne mechanizmy zachodzące w męskim organizmie. „Przewlekły”brak wyzwań przedkłada się na spadek zawartości testosteronu we krwi, a to z kolei zwiększa ryzyko bezpłodności. Powyższe zjawiska mogą mieć też wpływ na dietę mężczyzny, który — poprzez objadanie się — chce poczuć przynajmniej namiastkę szczęścia. Jeśli doda się do tego brak wzorców, które mogłyby pomóc mężczyźnie wyjść z tego stanu, to otrzyma się gotowy przepis na spadek formy (również seksualnej) u facetów. Dlatego lek na potencję to ważne, ale niejedyne narzędzie, z którego powinien skorzystać mężczyzna dbający o swą seksualność.

Reasumując, z brakiem potencji można walczyć, ale skupienie się wyłącznie na skutkach tego zjawiska, może nie przynieść oczekiwanych rezultatów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here