spedytor

Taka osoba jest niejako logistykiem w firmie transportowej lub przewozowej. Dzięki niemu całość przebiega w sposób sprawny, a klienci są zadowoleni z profesjonalnej usługi. Jak wygląda praca osoby na takim stanowisku? Jakie są obowiązki zawodowe wynikające z pracy spedytora? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/czym-zajmuje-sie-spedytor-jak-wyglada-praca-spedytora/

Predyspozycje zawodowe wynikające z pracy spedytora

Oprócz obowiązkowego wykształcenia i wiedzy teoretycznej i potrzebne nam będą również cechy osobowościowe i zdolności interpersonalne. Bardzo cenione przez pracodawców są dobra organizacja pracy, łatwość nawiązywania kontaktów, wykazywanie się charyzmą oraz talentem negocjacyjnym. W takiej pracy dobrze, abyśmy przejawiali cechy handlowca, czyli umiejętność targowania się, a także wyobraźnię przestrzenną. Dobrze, abyśmy radzili sobie z myśleniem analitycznym i strategicznym. W takim zawodzie musimy posiadać również sporą odpornośc na stres. Jest to praca, w której bardzo dużo będzie się działo i łatwo jest o pomyłkę. Takie niedopatrzenie może skutkować ogromnymi stratami finansowymi dla firmy. Właśnie dlatego, tak ważna jest umiejętność podzielności uwagi, pamięć do cyfr i nazw oraz spostrzegawczość do detali. Posiadając przynajmniej część takich cech będzie nam o wiele łatwiej w pracy na takim stanowisku. 

Obowiązki zawodowe wynikające z pracy spedytora

Jeśli jesteś osobą na takim stanowisku, to do Twoich obowiązków będzie należało zarządzanie transportem i logistyką, a także obsługa zleceniobiorców, pozyskiwanie ich oraz przewoźników. Dodatkowo do naszych zadań będzie należało monitorowanie przebiegu wykonywania zleceń przez innych pracowników. Na naszych barkach spoczywać będzie również pilnowanie terminów realizacji usług. Całość składa się na koordynowanie procesu transportowego. W pracy będziesz zajmował się też sporządzaniem dokumentacji transportowej i pilnowaniem kompletności opisów. 

Jak wygląda praca spedytora?

Swoje obowiązki wykonujemy przeważnie w biurze lub magazynie. Do pracy wykorzystujemy komputer z oprogramowaniem do bazy danych, telefon oraz system śledzenia przesyłek i pojazdów. W zależności od charakteru zatrudnienia możesz pracować w Polsce oraz za granicą. W tym drugim przypadku masz spore szanse oraz większe uprawnienia ze strony pracodawcy. Posiadasz bowiem pełnomocnictwo w załatwianiu spraw cennych w imieniu firmy.

Zobacz też: http://www.portucale.pl/jak-wyglada-praca-sprzataczki/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here