ogrodzenie panelowe

Na wybór takiego rozwiązania decyduje się dziś wielu inwestorów. Podpowiadamy, kiedy warto sięgnąć po ogrodzenie panelowe i jak wybrać najlepsze rozwiązanie. Poznaj szczegółowe informacje.

Ogrodzenie panelowe – najważniejsze zalety

Zastanawiasz się, które ogrodzenia cieszą się największą popularnością? Do chętnie wybieranych rozwiązań z pewnością należą konstrukcje panelowe. Niekwestionowaną zaletą tego rozwiązania jest atrakcyjna cena. Ponadto budowa nie trwa zbyt długo, gdyż ogranicza się do przymocowania gotowych elementów do słupków umieszczonych w gruncie. Ponadto możesz wybierać spośród wielu wariantów kolorystycznych i konstrukcyjnych, więc bez trudu znajdziesz propozycję dla siebie.

Za wyborem ogrodzenia panelowego przemawia również jakość wykonania. Wystarczy wybrać np. konstrukcję z siatki czy z drewna. Pamiętaj również, aby postawić na propozycję renomowanego producenta. Jeśli więc szukasz ogrodzenia na lata, obok tej propozycji nie możesz przejść obojętnie. Wszystko to sprawia, że te systemy ogrodzeniowe znalazły szerokie zastosowanie.

Płot z paneli – formalności

Budowa ogrodzenia panelowego nie wymaga wielu formalności. Przede wszystkim dziś nie musisz zgłaszać budowy. Dzięki temu możesz w dowolnym momencie przeprowadzić prace.  Pamiętaj jednak o kilku ważnych aspektach. Przede wszystkim płot powinien znajdować się w granicach Twojej działki lub na granicy, gdy budujesz go wspólnie z sąsiadem.

Ponadto wysokość płotu nie powinna być wyższa niż 2,2 m. Ogrodzenie nie może zagrażać bezpieczeństwu ludzi, zdrowiu, mienia czy środowiska. W dodatku nie wolno umieszczać ostrych elementów na wysokości poniżej 1,8 m.

Systemy ogrodzeniowe powinny być zgodne z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Czasami można w nich znaleźć zapisy, które dotyczą wyglądu płotu, materiałów użytych do jego budowy czy wysokości ogrodzenia. Dlatego tak ważna jest dokładna analiza wytycznych.

Budowa płotu z paneli

Budowa ogrodzenia panelowego nie jest trudna. To na pewno świetne rozwiązanie dla osób, które chcą szybko zbudować trwały i miły dla oka płot. Dzięki gotowym elementom i doświadczonej ekipie powstanie on błyskawicznie. Możesz również zdecydować się na samodzielne prace, a tym samym obniżyć koszty.

Na początku musisz oczyścić teren i wyznaczyć przebieg ogrodzenia. Następnie należy określić położenie słupków, wykopać dołki i umieścić elementy w gruncie. Opcjonalnie wykonaj podmurówkę z gotowych prefabrykatów, a później zamontuj panele, przypinając je do słupków przy pomocy obejm, które znajdziesz w zestawie.

Montaż paneli może trwać jeden dzień. To dużo krócej niż np. przy instalacji ogrodzenia łupanego. Pamiętaj jednak, że instalacja przęseł powinna nastąpić po związaniu betonu, który stanowi fundament pod słupkami. Zazwyczaj ten proces trwa kilka dni, chociaż najbezpieczniej wykonać ostatni etap prac po 2 tygodniach od momentu wylania fundamentów. Wystarczy więc pamiętać o kilku detalach, a prace przebiegną bez przeszkód.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here