leki uspokajające

Stres jest dzisiejszych czasach nieodłącznym czynnikiem, który dotyka wielu osób. Jego natężenie oraz napięcie rzutują na samopoczucie fizyczne oraz psychiczne. Razem ze stresem pojawiają się dolegliwości bólowe takie jak bóle głowy, brzucha, problemy ze snem oraz wzmożone napięcie mięśniowe. W celu redukcji rozdrażnienia oraz nerwowości można próbować rozmaitych technik relaksacyjnych. Co więcej sporo osób decyduje się na sięgnięcie po tabletki uspokajające bez recepty. Czy są one skuteczne? Jakie zagrożenia mogą wynikać z długotrwałego zażywania leków uspokajający? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/leki-uspokajajace-bez-recepty-czy-sa-skuteczne/ 

Długotrwałe zażywanie leków nasennych – jakie zagrożenia dla zdrowia? 

Kiedy mówimy o poważnych problemach ze snem, lekarze mogą przepisać nam leki nasenne na receptę. Ich długotrwałe stosowanie wiąże się z występowaniem wielu powikłań. Jednym z nich może być zwiększająca się tolerancja leku z upływem czasu.

Z czasem konieczne może być stosowanie coraz większych dawek leków, ponieważ w przeciwnym razie ich działanie może być za słabe. Kolejnym zagrożeniem jest uzależnienie. Wówczas konieczne jest stałe zażywanie leków, a ich nadmierne stosowanie może powodować nadmierną senność, problemy z pamięcią i koncentracją, apatię, a także drażliwość. 

Odpowiedniki leków na receptę 

Zamiast leków nasennych na receptę powinno się sięgać po dostępne bez recepty preparaty ziołowe. Mogą one wykazywać działanie nasenne, ale również uspokajające. Takie preparacje działają nie tylko odprężająco, ale i wyciszająco. Co więcej wspomaga funkcjonowanie całego układu nerwowego, przy czym ułatwiają organizmowi przystosowanie się do warunków stresowych. 

Zażywanie takich preparatów jest całkowicie bezpieczne, ponieważ zawierają one naturalne ekstrakty ziołowe, a także witaminy i składniki mineralne. Kiedy są one przyswajane zgodnie z zaleceniami producenta, nie ma możliwości ich przedawkowania. Nie pojawiają się też zjawiska związane z uzależnieniami, a także działaniami niepożądanymi. 

Leki uspokajające bez recepty – co zawierają? 

Leki uspokajające dostępne bez recepty zawierają zioła uspokajające, takie jak Waleriana. Od setek lat składnik ten używany jest w przypadku leczenia bezsenności oraz tlenku. Uważa się, że jego działanie możliwe jest przez zwiększenie w mózgu poziomu uspokajającego związku GABA. 

Leki uspokajające bez recepty zawierają również melatoninę, która jest naturalnie występującym hormonem, którego poziom zwiększa się w nocy. Synteza melatoniny jest wyzwalana poprzedzony mleka jego poziom pozostaje podwyższony przez całą noc, aż do strumienia wydzielania przez światło poranne. W celu uzyskania pełni korzyści promujących sen, należy doprowadzić wodę do wrzenia, a następnie dodać od 2 do 3 torebek herbaty, przykryć je powłoką i parzyć przez około 10 minut. Tak przygotowany napar jest gotowy. 

Zobacz też: http://www.pustelnica.pl/potas-czym-jest-i-jaka-jest-jego-rola-w-organizmie/ 

[Głosów:13    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here