Co zawiera profesjonalny zestaw do shishy?

Shishe, szisze albo po prostu fajki wodne to gadżety, które z roku na rok zyskują coraz większą liczbę zwolenników. Niewątpliwie są one zdrowsze od tradycyjnych oraz elektronicznych papierosów. Nie zawierają bowiem sztucznych składników, a znaczna część substancji smolistych zostaje pochłonięta, dzięki zawartej w nich wodzie. Co zatem powinien zawierać profesjonalny zestaw do shishy?

Jak wyglądają fajki wodne?

Fajki wodne składają się z trzech zasadniczych elementów. Po pierwsze jest to korpus. Po drugie dzban. Trzecim elementem jest natomiast wężyk (jeden lub więcej). Cała konstrukcja uzupełniona jest cybuchem, który służy do rozpalania węgielków i nabijania tytoniu. Na rynku znajdziemy różnorodne rozmiary fajek wodnych. Najmniejsze posiadają około 15-16 centymetrów. Z kolei te największe sięgają nawet wysokości 0,5 metra. Jeżeli zamierzamy palić w samotności, wystarczy shisha kilkunastocentymetrowa. Gdy naszym zamiarem jest jednak organizowanie częstych imprez, lepiej sprawdzą się wyższe fajki wodne.

Dodatkowe akcesoria

Nie rozpalimy jednak fajki wodnej bez dodatkowych akcesoriów. Potrzebne będą w szczególności: tytoń, folia aluminiowa lub specjalne sitko, węgielki, szczypce, zapalniczka, a także wymienne ustniki do wężyka. Kiedy już wlejemy wodę do dzbana, konieczne będzie bowiem nabicie cybucha tytoniem. Ważne jest delikatne nakładanie tytoniu, aby nie był on za bardzo zbity. Potem cybuch przykrywa się folią aluminiową, w której tworzy się niewielkie, gęsto rozmieszczone dziurki. Ewentualnie można również użyć specjalistycznego sitka. Na koniec, przy użyciu szczypców, rozpala się węgielek. Kiedy będzie się już dostatecznie żarzył, można położyć go na folii.

Jaki tytoń wybrać?

Kluczową kwestią, w kompletowaniu profesjonalnego zestawu do shishy, jest odpowiedni wybór tytoniu. Warto stawiać na znanych i cenionych producentów. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że otrzymujemy czysty produkt, który jednocześnie charakteryzuje się wysoką jakością. Na rynku znajdziemy różnorodne wersje smakowe – od miętowego, jagodowego, czekoladowego, aż po mieszanki owocowe, kwiatowe i wiele innych. Warto przetestować kilka rodzajów, aby wybrać swój ulubiony.

Gdzie znajdziemy potrzebny sprzęt i akcesoria?

Niezbędny sprzęt i akcesoria znajdziemy przede wszystkim w specjalistycznych sklepach. Możemy wybrać zarówno te stacjonarne, jak i internetowe. Aby otrzymać wysokiej jakości produkt, warto jednak sprawdzić danego producenta. Można w tym celu przejrzeć opinie w Internecie albo popytać znajomych, którzy mieli już okazję kupować taki sprzęt. Fajki wodne, wykonane z solidnych materiałów, powinny posłużyć nam co najmniej przez kilka lat – nawet przy intensywnym, częstym użytkowaniu.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here