Co powinniśmy wiedzieć na temat żarówek energooszczędnych HPS?

0
1685

Co powinniśmy wiedzieć na temat żarówek energooszczędnych HPS?

Żarówki energooszczędne HPS ostatnimi czasy cieszą się ogromną popularnością. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie, jednakże najczęściej sprawdzają się do uprawy roślin w zamkniętych pomieszczeniach. Co powinniśmy wiedzieć na temat żarówek energooszczędnych? Dlaczego warto się na nie zdecydować? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Słońce- jaką pełni rolę?

Powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że światło umożliwia wielu istotom na Ziemi przetrwanie i rozwój. W przypadku dużego nasłonecznienia możemy cieszyć się z bujnej i bogatej roślinności. Jeśli jednak słońca w okresie dojrzewania roślin jest mało, wówczas końcowe plony są znacznie mniej satysfakcjonujące. Oczywiście mowa o normalnych warunkach, bowiem zbyt duże natężenie promieni słonecznych także może okazać się destrukcyjne. W pomieszczeniach zamkniętych rolę słońca mogą pełnić żarówki energooszczędne HPS.

Żarówki energooszczędne HPS- podstawowe informacje

Coraz powszechniejsze są żarówki energooszczędne HPS, które pełnią funkcję sztucznego słońca. Są to wysokoprężne lampy sodowe, które charakteryzują się niewielkim rozmiarem. Ich moc jest jednak na tyle duża, że możliwe jest oświetlenie ogromnego obszaru. W zależności od indywidualnych preferencji, możliwe jest dobranie żarówek energooszczędnych HPS o mocy 100W, 250W, 400W, 600W, a nawet 100W. Są one przeznaczone w sposób szczególny na fazę kwitnienia roślin.

Oświetlenie HPS- dlaczego warto się na nie zdecydować?

Żarówki energooszczędne HPS są tak chętnie wybierane ze względu na szereg zalet. Doskonale sprawdzą się do uprawy roślin. Tradycyjna lampa HPS posiada od 5% do 6% emisji światłą niebieskiego. W sposób szczególny są one zalecane dla tych wszystkich osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z uprawą roślin. Warto wspomnieć o tym, że mogą być także wykorzystywane do fazy wegetacji. Barwa światła oferowana przez HPS-y to przede wszystkim barwa czerwona, której pasmo oscyluje w granicach 2200K. Na podstawie badań i eksperymentów specjaliści wywnioskowali, że najbardziej optymalna moc żarówki wynosi 600W na metr kwadratowy. Niektóre modele żarówek posiadają także domieszkę światła niebieskiego i białego, w konsekwencji sprawdzą się podczas całego cyklu życia rośliny, o czym wiele osób zapomina. W praktyce oznacza to, że żarówki energooszczędne HPS okażą się strzałem w dziesiątkę w fazie zarówno wegetacji, jak i kwitnienia, nazywanego przez wielu owocowaniem.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here