Buty Hoka

Założona w 2009 roku firma amerykańsko-francuska firma odmieniła rynek butów biegowych. Pierwowzorem butów Hoka było gumowe obuwie indiańskich biegaczy przemierzających dziesiątki kilometrów, charakteryzowała ich niezwykła wytrzymałość i brak kontuzji podczas biegania. Powstały modele obuwia sportowego dostosowane do różnych powierzchni, a także wyjątkowo dobrze zharmonizowane z kształtem stopy.

W czym tkwi tajemnica butów Hoka?

Buty Hoka One mogą się wydawać nieco ciężkie, ale po wzięciu do ręki okazuje się, że są wyjątkowo lekkie. Obuwie zapewnia duży poziom amortyzacji, po założeniu można mieć wrażenie, że stopa znajduje się wyżej niż w innych modelach sportowych butów. Jednak konstrukcja buta została wykonana w taki sposób, aby zapewnić poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Buty Hoka są przeznaczone dla osób uprawiających systematycznie jogging, dają pewność, że nie dojdzie do żadnej konieczności, bieganie staje się czystą przyjemnością, a stopy nie odczuwają tak szybko zmęczenia. W bardziej amortyzowanych modelach pierwsze treningi mogą dawać nawet uczucie zbytniej miękkości, ale po pewnym czasie stopy się przyzwyczajają i pozostaje jedynie uczucie przyjemnego komfortu. Charakterystyczne w konstrukcji butów Hoka są niskie dropy, jest to różnica wysokości między piętą a palcami. W tradycyjnym obuwiu wynosi ona około 10 milimetrów, w butach Hoka jest to od 4 do 5 milimetrów, co umożliwia stosowanie właściwszej techniki biegania. Połączenie dużej ilości pianki z małym spadkiem jest najlepszym rozwiązaniem na komfort stopy w trakcie biegu, poza tym kołyskowa forma buta powoduje, że przejście z pięty na palce jest bardzo sprężyste.

W jaki sposób mierzyć buty Hoka?

Buty Hoka gwarantują wygodę, powinny być jednak odpowiednio dopasowane do stopy. Należy zmierzyć je na obydwie stopy, ponieważ może się okazać, że jeden but pasuje idealnie, a drugi niekoniecznie. Obuwie przeznaczone do treningów należy mierzyć wtedy, kiedy stopy są wypoczęte. Powinny być one dopasowane w taki sposób, aby stopy były stabilne i jednocześnie miały możliwość oddychania w trakcie biegu. Przekrój modeli butów Hoka jest urozmaicony, dlatego warto poświęcić trochę czasu na przymierzanie, aby znaleźć optymalny wariant dla siebie. Wysoki poziom stabilizacji i amortyzacji sprawia, że są one doskonałą opcją dla osób po przebytych kontuzjach, a także mających problemy ze stawami. Buty Hoka są dobrym rozwiązaniem w przypadku początkujących, jak i bardziej zaawansowanych biegaczy. Są bezpiecznym wyjściem dla wszystkich, którzy chcą bezpiecznie przemieszczać się po trudnym terenie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here