Biżuteria dla dziewczynki – tak czy nie?

0
446

Wiele mam marzy o chwili, gdy ich małe królewny zaczną nosić pierwszą biżuterię. Jednak inne uważają, że nie należy się z tym spieszyć. Jak zatem podejść do tematu ozdób dla dzieci, kiedy jest właściwy moment na pierwszą biżuterię, np. na złote kolczyki dla dziewczynki?

Chęć noszenia biżuterii u dzieci

Dzieci, głównie dziewczynki, przywiązują dość dużą wagę do tego, co noszą – zarówno na ubrania, jak i na dodatki. Przez łatwy dostęp do mediów społecznościowych, dzieci już od najmłodszych lat chcą na bieżąco podążać za trendami. Chęć noszenia biżuterii zazwyczaj związana jest z potrzebą naśladowania podpatrzonych wzorców wśród otaczających ich dorosłych . Możliwość wyboru biżuterii sprawia, więc że pociecha czuje się bardziej dorosła.

Nie ma nic złego w tym, że dziewczynki chcą nosić bransoletki, kolczyki czy pierścionki. Jak jednak ją wybrać? Biżuteria dla dziecka powinna być dobrej jakości – wykonana na przykład ze srebra lub złota.

Styl i design biżuterii dla dziewczynki

Ważny jest też design ozdób. Powinien być stonowany i delikatny, srebrna bransoletka czy złote kolczyki dla dziewczynki nie powinny być bogato zdobione i rzucać się w oczy. Takie dodatki będą w sam raz dla młodej damy. Serduszka, motylki, zwierzątka, kwiatuszki i inne motywy nie wychodzą z mody maluchów.

Bezpieczeństwo a wybór biżuterii dla dziecka

Kluczowym aspektem powinno być zawsze bezpieczeństwo dziecka. Maluchy nie powinny nosić biżuterii, gdyż mogą ją połknąć lub owinąć wokół szyi. Jednak gdy dziecko jest już w wieku szkolnym, popularne jest przekłuwanie uszu. Sięgaj wtedy po srebrne lub złote kolczyki dla dziewczynki z zapięciem typu baranek, gdyż nie odpinają się one przypadkowo. Jest ono małe i dziecko raczej nie powinno łatwo ściągnąć ozdoby.

Ładną ozdobą jest też pierścionek. Dziecko, które je nosi, powinno mieć możliwość bezproblemowego ściągnięcia go z palca. Maluchy lubią też nosić łańcuszki z zawieszką oraz różne, wielokolorowe bransoletki. Jeśli prezentują się skromnie, nie będą przytłaczać dziecięcej urody. Delikatne celebrytki to świetny pomysł na pierwszą biżuterię dla dziecka.

Na co warto uważać?

Stawiaj na jakość, unikaj biżuterii z niklu. To materiał, który często uczula. Nie powinien być stosowany w dziecięcej biżuterii, przede wszystkim nie w kolczykach. Noszenie takich ozdób może wywołać podrażnienia i wysypkę. Może też okazać się, że dłużej zachodzi proces gojenia się przekłucia.

Warto też wytłumaczyć dziecku, że powinno zdejmować biżuterię podczas zabaw, uprawiania sportu, zajęć W-F czy przed pójściem spać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here