Codzienny makijaż dla skóry bez skazy

Wiele kobiet codziennie nakłada makijaż, który ma za zadanie tuszować mankamenty urody, a także podkreślać to, co w niej piękne. W każdej kosmetyczne powinien znaleźć się lekki, ale też dobrze kryjący kamuflujący kosmetyk w płynie, jak i rozświetlający korektor pod oczy.

Jak zatuszować to, czego nie powinno być widać?

W pierwszej kolejności rano oczyszczamy twarz wodą lub płynem micelarnym. Dopiero wtedy nakłada się krem nawilżający i po odczekaniu można nakładać podkład za pomocą gąbeczki lub pędzla. Niektóre makijażystki wykonują ten początkowy proces nieco inaczej, najpierw nakładając korektor w płynie lub sztyfcie punktowo, zaś następnie podkład.

Zdecydowana większość kobiet jednak stosuje taktykę polegającą na nałożeniu cienkiej warstwy podkładu, zaś dopiero potem korektora w płynie. Można go użyć nie tylko do zakrycia niedoskonałości, ale także do innych czynności, jeżeli jest to korektor rozświetlający,

Jak uwypuklić urodę?

Korektor w płynie o właściwościach rozświetlających używa się, żeby zatuszować cienie pod oczami i dodać temu miejscu blasku. Wystarczy niewielką ilość wklepać delikatnie pod każde oko. Korektora w płynie, chociaż jest lekki, w takim miejscu nie można nakładać za wiele, ponieważ może zbierać się w zmarszczkach. ponadto taki rodzaju kosmetyku można także użyć do modelowania twarzy.

Na przykład linia wykonana ciemniejszym korektorem w płynie pod kością policzkową, a następnie roztarta, może zastąpić produkt do konturowania. Ciemniejszym korektorem można też dyskretnie zmniejszyć optycznie czubek nosa. Jaśniejsze odcienie służą zaś do uwypuklania. Panie, które nie mogą używać rozświetlacza ze względu na to, że uwypukla on problemy skórne, powinny wklepać na kości policzkowe odrobinę korektora rozświetlającego.

Jak dobrać korektor w płynie?

Jeden odcień musi być koniecznie dopasowany do karnacji. Powinien idealnie się w nią wtapiać. Odcień należy sprawdzać na świetle dziennym i nie na dłoni, lecz na żuchwie.

Dobrze mieć także w kosmetyczce preparat jaśniejszy i ciemniejszy do modelowania optycznego twarzy. Wystarczy wklepywać go gąbeczką lub rozcierać pędzlem w pożądanych miejscach. Wtedy nie ma ryzyka efektu maski. Na koniec twarz wystarczy lekko przypudrować.

Korektory w płynie znajdziesz na kosmetykizameryki.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here