Semiwegetarianim

Czy istnieje dieta wegańska z rybą? Podstawowym założeniem diety wegetariańskiej jest rezygnacja ze spożywania wszystkich odmian mięsa, w tym również ryb. Wydziela się jednak specjalną odmianę diety wegetariańskiej, która jest mniej restrykcyjna i pozwala na dodanie ryb do swojego jadłospisu. Mowa o semiwegetarianiźmie, czyli jednej z odmian wegetarianizmu. Na czym polega i czym różni się od wegetarianizmu? Czy warto skorzystać z takiej diety?

Czym jest semiwegetarianizm?

Semiwegetarianizm jest odmianą diety wegańskiej, która zaleca tylko częściowe wykluczenie mięsa diety. Co to oznacza w praktyce? Semiwegetarianie zazwyczaj nie jadają mięsa czerwonego, ale mogą jeść mięso białe (a więc drób i ryby). Podobnie jak wiele innych rodzajów diet wegetariańskich, semiwegetarianizm również można podzielić na dwa rodzaje: pollowegetarianizm i pescowegetarianizm. Semiwegetarianizm nie wyklucza również spożywania produktów pochodzenia zwierzęcego czy produkowanych na ich bazie. Będąc na takiej diecie, możemy więc jeść mleko i nabiał, jaja oraz miód. Najczęściej dieta semiwegetariańska jest stosowana przez osoby, które chcą przejściowo przechodzić na dietę wegetariańską lub wegańską. Nie można jednak zapomnieć o osobach, które chcą ograniczyć ilość spożywanego mięsa dla swojego zdrowia.

Semiwegetarianizm – dlaczego warto?

Najważniejsze przesłanie diety możemy zrozumieć już po samym przetłumaczeniu: pół – wegetarianizm, czyli dieta ograniczająca, ale niewykluczająca spożywania ryb. Dzięki zastosowaniu takiej diety możemy uzyskać następujące korzyści: szybko zrzucić zbędne kilogramy, poprawić stan swojego zdrowia, obniżyć poziom cholesterolu we krwi, oczyścić organizm, zrobić pierwszy krok na drodze do przejścia na dietę całkowicie bezmięsną. Prozdrowotne działanie diety semiwegetariańskiej i wegetariańskiej nie oznacza, że spożywanie mięsa jest szkodliwe. Dużo zależy od indywidualnych preferencji oraz jakości dobieranych składników. Poza tym samo odstawienie mięsa nie oznacza oczywiście magicznego rozwiązania problemów. Dieta semiwegetariańska musi być bogata w zdrowe produkty jak np. owoce, warzywa, produkty zbożowe i nabiał. W ten sposób dostarcza się witamin i mikroelementów, a także zwiększa spożycie naturalnego błonnika, co ma bezpośrednie przełożenie na samopoczucie oraz naszą sylwetkę. W przejściu na dietę wegetariańską z rybą może nam pomóc catering dietetyczny Tychy i oferowana przez specjalistów dieta pudełkowa.

Semiwegetarianizm – jak ją stosować?

Dieta semiwegetariańksa jest jedną z najmniej restrykcyjnych diet eliminujących pewne produkty. Z racji tego, że spożywamy mniej mięsa, musimy dostarczyć wszystkie potrzebne składniki odżywcze z innych źródeł. Dieta semiwegetariańska opiera się więc na produktach zbożowych, warzywach, owocach i nabiale. Największą część diety powinny zajmować owoce i warzywa, ponieważ to one pomagają nie tylko utrzymać dietę, ale również poprawić stan zdrowia i swoją sylwetkę. Zdrowymi przekąskami na diecie są również bakalie i orzechy. Dieta semiwegetariańska jest bardzo smaczna i zdrowa. Trzeba jednak pamiętać o konieczności przygotowywania posiłków. Na szczęście można tego uniknąć dzięki takiemu rozwiązaniu jak dieta pudełkowa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here