jak wyczyścić białe trampki

Sprzątanie to dla wielu z nas bardzo przykry obowiązek. Czasami stosujemy starą dobrą zasadę, która mówi o tym, że co masz posprzątać dziś, posprzątaj jutro, a będziesz mieć całe, pełne dwa dni wolne. Bardzo błyskotliwe, niestety w praktyce przekładanie porządków zawsze w zasadzie kończy źle. Skumulowany brud straszy z każdego kata, a wyrzuty sumienia nie dają żyć.

Zdecydowanie lepiej jest po prostu zrobić swoje i nie czekać, aż może ktoś tam zlituje i zrobi to za nas. Czy jest jakiś sposób, aby uczynić sprzątnie skuteczniejszym i szybszym? Oczywiście! Sprawdzony i niezawodny sposób, który stosowały już nasz babcie w walce z opornym brudem. Soda oczyszczona. Zawsze mamy ją w kuchni, jest tania i niesamowicie skuteczna,a co najistotniejsze- uniwersalne, bo nadaje się absolutnie do wszystkiego.

Soda oczyszczona- nieustraszony pogromca brudu

Soda jest genialnym środkiem dosłownie na każde zabrudzenie. Wystarczy zmieszać ją z wodą i rozprawimy się z brudem na każdej powierzchni w każdym pomieszczeniu. Zastanawiasz się, jak uratować pożółkłe firanki? Jak pozbyć się nieestetycznych zacieków na wannie? Jak pozbyć się przykrych, niechcianych zapachów z lodówki, pralki czy kuchennej szafki? Jak wyczyścić białe trampki, aby wyglądały znowu jak nowe? Z tym wszystkim poradzi sobie zwykła soda oczyszczona. Grunt, to wiedzieć, jak jej odpowiednie używać.

czyste buty

Jeden niezawodny środek na wszystko, sprawi, że nasze codzienne obowiązki będą znacznie prostsze, szybsze i skuteczniejsze. Używanie sody oczyszczonej ma jeszcze kilka bardzo ważnych zalet, o których pokrótce opowiemy. Jest to przed wszystkim jej cena, ale też bezpieczeństwo, o którym zdarza nam się zapominać. Tym czasem kupne środki czyszczące mogą być bardzo szkodliwe dla nas i dla naszej rodziny, a nawet dla czyszczonych sprzętów i powierzchni. Brzmi, jak paradoks, ale niestety o tak się czasem zdarza.

Tanie sprzątanie
Wszyscy wiemy, że sprzątnie tanie nie jest. W przeciągu roku wydajemy na kupne środki czystości bardzo duże kwoty pieniędzy. Być może nie uświadamiamy sobie tego na co odzień, ale nasz domowy budżet bardzo dotkliwe odczuwa konieczność uzupełniania zapasów w szafce z chemią gospodarczą. warto na chwile pochylić się nad tym aspektem i dokładnie przeanalizować, jakich środków i w jakiej ilości używamy do sprzątania. Istotne jest też to, na jakie marki stawiamy, bo różnice w cenach mogą być kolosalne.

Gdy bliżej się temu przyjrzymy, łatwo dostrzeżemy, że i te ilości i ceny są zawrotne. Ale sprytny konsument wie, że wcale nie musi wydawać na te środki, aż tak dużej sumy pieniędzy. Niemal każdy preparat czyszczący, piorący itp. ma w swoim składzie właśnie węglan sodowy. Kto uważał na chemii w podstawówce już wie, że pod tą nazwą kryje się właśnie zwykła, stara, dobra soda oczyszczona.

Oczywiście czasem trzeba ja trochę wspomóc. Na ratunek przybywa ocet spirytusowy i kwasek cytrynowy, ale nadal środki można kupić za śmieszne pieniądze w każdym sklepie. I to naprawdę działa! Aż trudno uwierzyć, że sodka, której najczęściej używamy do wypieków, lub jako środka leczniczego (świetnie rozprawia się ze zgagą), może stać się naszym pomocnikiem w walce z uporczywymi plamami.

białe trampki

Sprawa bezpieczeństwa
Kupne środki czystości to istna tablica Mendelejewa. Cyba trudni się z tym nie zgodzić. Bardzo często mówią o tym osoby zajmujące się ekologią i szeroko pojętą ochroną środowiska. Nawet jeśli wydaje nam się, że żyjemy w zgodzie z natura i dbamy o to, by nasza rodzina nie była narażona na kontakt z niebezpiecznymi substancjami, to nieświadomie możemy stwarzać zagrożenie dla bliskich właśnie poprzez użycie środków czystości.

Nawet najbardziej dokładne płukanie nie daje nam gwarancji, ze na czyszczonych powierzchniach nie pozostają ślady po płynach i proszkach. A na opakowaniach widnieją przecież ostrzeżenia o niebezpieczeństwie, takie chemiczne substancje mogą powodować podrażnienia, wysypki, alergie itp. Tym czasem sody oczyszczonej używamy w kuchni. Spożywana w niewielkich ilościach nie stanowi absolutnie żadnego zagrożenia dla naszego zdrowia. Czy to nie jest dobry argument?

Do czego użyć sody?
Prosty roztwór wodny z sodą i kilkoma kroplami olejku eterycznego rozprawi się z brudną podłogą, kafelkami w łazience i kuchni, blatami. Nieco bardziej gęsta pasta pomoże w walce z kamieniem, osadami na kuchence gazowej, brudną lodówką i zatłuszczoną mikrofalą. Jeśli włożymy do lodówki lub szafki kuchennej miseczkę z suchą sodą, pozbędziemy się brzydkich woni. roztwór sody i octu pięknie doczyści brudną i zażółconą gumę od trampek. A jeśli włożymy sodę do środka buta, znikną przykre zapachy i wilgoć.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here