Zaskórniki na nosie

Piękna, zdrowa, pełna blasku cera bez niedoskonałości to marzenie niejednej osoby. Często jednak szpecą ją czarne kropki nazywane też wągrami. Zaskórniki na nosie pojawiają się zarówno u kobiet jak i mężczyzn w różnym wieku i stanowią problem natury estetycznej. Można się ich jednak pozbyć, jeżeli dobierzemy właściwą pielęgnację twarzy. Jak z nimi walczyć? Podpowiadamy.

Skąd się biorą zaskórniki na nosie?

Przyczyną powstawania zaskórników na nosie i w innych obszarach, jest nadmierna produkcja sebum i zatykanie gruczołów łojowych. Może być ona spowodowana np. problemami hormonalnymi lub nieodpowiednią pielęgnacją i oczyszczaniem twarzy. Często z takim problemem zmagają się posiadaczki skóry tłustej lub mieszanej.

Zaskórniki dzielą się na zamknięte i otwarte. Te pierwsze objawiają się w postaci małych, białych kropek tworzących na twarzy nieestetyczne grudki. Są one umiejscowione dość głęboko, dlatego często trudno jest je usunąć. Otwarte z kolei to czarne kropki, które mogą pojawiać się nie tylko na skórze twarzy w strefie T, ale i na dekolcie, a nawet plecach.

Jakich kosmetyków używać, aby pozbyć się zaskórników na nosie?

Obecnie na rynku kosmetycznym znajdziemy wiele preparatów dedykowanych cerze trądzikowej, które sprawdzą się również w przypadku zaskórników. Warto zwrócić uwagę jednak ich skład. Jeżeli posiadają alkohol, SLS czy barwniki lub parabeny stosowanie, ich może przynieść odwrotny do zamierzonego skutek.

Z tego powodu warto postawić na łagodne preparaty, które w swoim składzie zawierają na przykład kwas salicylowy czy niacynamid. Pomocne w regeneracji i właściwym nawilżeniu skóry są również ceramidy. Krem do twarzy, w którym znajdują się takie związki, warto stosować codziennie rano i wieczorem.

Zaskórniki na nosie — po pierwsze dogłębne oczyszczanie

Najważniejszym punktem w pielęgnacji u osób, które zmagają się z problemem, jakim są zaskórniki na nosie, jest właściwe oczyszczanie twarzy. Procedurę taką należy przeprowadzać rano i wieczorem. Szczególnie istotny jest właściwy demakijaż — warto tutaj postawić na dwuetapowe oczyszczanie.

W pierwszym kroku z użyciem płynu micelarnego lub mleczka do demakijażu. W drugim zaś pianki lub żelu do mycia twarzy. Dopiero na tak przygotowaną cerę można nałożyć kolejne kroki pielęgnacyjne. W przeciwnym razie zatkamy sobie pory i doprowadzimy do powstawania zaskórników.

Zaskórniki na nosie — peelingi do twarzy

W walce z zaskórnikami na nosie mogą pomóc nam również peelingi. Ich zadaniem jest usunięcie martwego naskórka i dogłębne oczyszczenie porów. Podczas ich wyboru, warto jednak zwrócić uwagę czy posiadamy obecnie aktywne stany zapalne na twarzy lub, czy nasza skóra jest wrażliwa i delikatna. W takich przypadkach lepiej postawić na produkty enzymatyczne.

Domowe sposoby na zaskórniki na nosie

Jednym z najpopularniejszych domowych sposobów, który dość dobrze sprawdza się w przypadku zaskórników otwartych, jest tzw. parówka. Aby wykonać taki zabieg, należy oczyszczoną twarz umieścić nad miską z gorącą wodą z dodatkiem olejków na przykład eukaliptusowego czy herbacianego przez około 15-20 minut.

Para powinna rozpulchnić pory i ułatwić nam usunięcie z nich sebum. Osoby ze skłonnością do alergii lub trądziku powinny jednak wcześniej skonsultować się z kosmetyczką, lub dermatologiem i zapytać, czy mogą wykonać taką procedurę. Warto również wypróbować domowych maseczek na zaskórniki. Wśród najpopularniejszych można wymienić te z ubitych białek jaj lub żelatyny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here