kredyt

Kupno mieszkania to jedna z ważniejszych decyzji w życiu człowieka decydującego się na taki krok. Wybór odpowiedniego miejsca, jak i samej nieruchomości, to nie lada wyzwanie. Bardzo często pojawia się też pytanie. W jaki sposób dostać kredyt na mieszkanie? Od czego zacząć? Czym jest zdolność kredytowa?

Przeczytaj też: http://kobietawe-biznesie.pl/jak-dostac-kredyt-na-mieszkanie-praktyczne-wskazowki/ 

Kredyt na mieszkanie – jak zacząć się o niego starać? 

Zanim zaczniemy przeglądać oferty banków, dobrze jest przygotować się do całego procesu. Po pierwsze warto jest zacząć od ograniczenia wydatków oraz tworzenia tak zwanej poduszki finansowej, która zapewni nam płynność finansową. Dzięki niej nie będziemy obawiać się o to, że nie starczy nam pieniędzy z miesiąca na miesiąc. Dzięki poduszce finansowej będziemy mogli żyć przez kilka miesięcy z oszczędności, nie wydając przy tym swojej wypłaty. 

Elementem bez którego przygotowanie do zaciągnięcia kredytu na mieszkanie jest niepełne to oszacowanie na jaką ratę miesięczną będzie nas stać. Od tego będzie również zależało mieszkanie, na które będziemy mogli sobie pozwolić. Warto ustalić taką ratę, po której zostanie nam wystarczająca ilość pieniędzy na pokrycie wszystkich kosztów związanych z budżetem domowym 

Jak sprawdzić zdolność kredytową? 

Zdolność kredytowa to aspekt, który jest bardzo istotne dla banku. Na nie kredytu na mieszkanie uzależniony jest od tego jak wygląda nasza zdolność kredytowa. Przez to ostatnie rozumie się zdolność do spłaty kredytu wraz z naliczonymi odsetkami w terminie, który został określony w umowie. 

Zdolność kredytową bada się w dwóch kategoriach. Pierwsza to analiza ilościowa. W tym przypadku brane są pod uwagę możliwości finansowe. Mowa tutaj o wydatkach oraz comiesięcznych przychodach. Pod uwagę brane są też wydatki związane z utrzymaniem takie jak czynsz oraz rachunki. Sprawdzane jest też obecne zadłużenie. Druga część to analiza jakościowa. 

W tym przypadku brany jest pod uwagę stan cywilny, a także ilość osób do utrzymania. Sprawdza się również status mieszkaniowy, majątkowy oraz wiek. Są to kolejne czynniki, które wpływają na to, czy dostaniemy kredyt na mieszkanie. Istnieje też kryterium tak jak wykształcenie oraz wykonywany zawód. Zdolność finansową możemy bez większego problemu sprawdzić w internecie. 

Zobacz też: http://www.portucale.pl/programowanie-czy-mozna-nauczyc-sie-go-samodzielnie/ 

[Głosów:4    Średnia:3.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here