Doradca kredytowy - czy warto zdecydować się z nim na współpracę

Znalezienie odpowiedniej, a dokładniej korzystnej oferty jakiegokolwiek kredytu nie jest prostą sprawą. Należy brać pod uwagę m.in. przejrzystość propozycji, całkowity koszt kredytu czy orientacyjne kwoty rat. Istotna jest także co najmniej minimalna wiedza z prawa bankowego. By ułatwić sobie powyższe czynności bardzo dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług doświadczonego i wykwalifikowanego doradcy kredytowego.

Na czym dokładnie polega doradztwo kredytowe?

Doradztwo kredytowe opiera się na otrzymaniu przez klienta kompletnych informacji o typach kredytów dostępnych na rynku a także o bieżących propozycjach. Jaki jest cel doradcy kredytowego? Przekazanie klientowi jak największej ilości ofert z wielu banków.

Dodatkowe informacje znajdziesz na stronie Tomasz Wostal – dowiedz się więcej.

Doradca kredytowy służy wsparciem dla kredytobiorcy na każdym etapie finansowania. Pomaga w znalezieniu odpowiedniej dla niego opcji. Może także zweryfikować jego zdolność kredytową, wynegocjować lepsze warunki umowy kredowej, a nawet uzyskać rabat. Pomaga również w uzupełnianiu niezbędnych dokumentów oraz załatwieniu wszelkich formalności w wymaganych terminach.

Zalety korzystania z pomocy doradcy kredytowego

Podjęcie współpracy z fachowcem, jakim jest doradca kredytowy to niewątpliwie mnóstwo korzyści. Wśród nich warto wyróżnić:

  1. Bardzo szybkie sprawdzenie zdolności kredytowej potencjalnego kredytobiorcy. A także ekspresowa informacja o sumie kredytu, na jaką może on liczyć.
  2. Duża oszczędność czasu, który normalnie klient musiałby poświęcić na porównanie ofert przynajmniej kilku banków.
  3. Ogromne wsparcie na każdy etapie procesu kredytowego.
  4. Pewność, że propozycje, jakie ten ekspert finansowy przedstawi będą korzystne i najlepsze dla konsumenta.

Czy warto podjąć współpracę z doradcą kredytowym?

Oczywiście, że tak! Niewiele osób posiada wystarczającą wiedzę o branży finansowej. A kredytobiorca, który wie o prawie bankowym i produktach bankowych naprawdę niewiele, narażony jest na podjęcie nieprzemyślanej decyzji. To przełoży się niestety na niekorzystne warunki oraz przepłacenie na umowie kredytowej. Często na rynku spotykane są propozycje promocyjne, które tak naprawdę wcale tanie nie są.

Duża liczba konsumentów nie wie, że na całkowity koszt kredytu składa się nie tylko oprocentowanie, ale i ubezpieczenie oraz prowizja banku. Oprócz tego mogą dochodzić jeszcze innego dodatkowe opłaty. Choć oferta na początku wydaje się korzystna, finalnie wcale taka nie jest.

Doradca kredytowy, który jest profesjonalistą, działa bezstronnie. Ma wszechstronną wiedzę odnośnie propozycji produktów w danym banku. Przez to potrafi odnaleźć najlepsze rozwiązanie, dopasowane do indywidualnych preferencji każdego konsumenta.

Podjęcie współpracy z doradcą kredytowym to także szansa otrzymania rabatu, którego nie dostaną inni klienci. Eksperci finansowi mają możliwość zaproponowania kredytobiorcom opcji, które są bardzo korzystne, gdyż pozwolą zaoszczędzić pieniądze. Oprócz tego doradca kredytowy zna się na rynku bankowym i doskonale zdaję sobie sprawę, z której oferty warto skorzystać w danych czasie, a z której nie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here