Żyjmy ekologicznie- biodegradowalne słomki

Coraz powszechniej i głośniej mówi się o tym, że nasza planeta jest bardzo zanieczyszczona, że wyginęły kolejne gatunki zwierząt, ze woda ze strumieni jest już niezdatna do picia. Oddychamy zanieczyszczonym powietrzem, szczególnie w dużych miastach, co służy wielu chorobom. Spożywamy pokarmy, szczególnie mięso, które jest skażone chemią i antybiotykami. Zwyczajnie żyjemy mniej uważnie, przez co jeszcze bardziej narażeni jesteśmy na choroby cywilizacyjne i przedwczesną śmierć.

W związku z początkiem nowego roku warto jest zastanowić się nad swoim życiem i nad tym, jak można je ulepszyć. Warto również podjąć odpowiednie i zdecydowane kroki, aby jak najmniej szkodzić środowisku naturalnemu, a w konsekwencji sobie i swoim bliskim. Oto kilka prostych sposobów na bycie bardziej ekologicznym, które bez problemu możemy wprowadzić od dziś do naszego życia.

Po pierwsze- zrezygnujmy z plastiku lub ograniczmy drastycznie jego zużycie. Niejednokrotnie zdarza się, że będąc w lokalu ze znajomymi barman podaje nam napój z plastikową słomką, która raz użyta ląduje w koszu i rozkładać się będzie steki lat. Zrezygnujmy z plastikowych słomek, nie prośmy o nie, a zamiast tego postawmy na biodegradowalne słomki papierowe. Eko słomki papierowe są coraz częściej spotykane w różnych barach czy restauracjach. Są lekkie i ekologiczne, wygodne w użyciu i nie stanowią zagrożenia dla środowiska! Ekologiczne słomki z papieru możemy także kupić w sklepie na własny użytek. Sprawdzą się idealnie podczas letnich przyjęć w ogrodzie, czy kinderbali dla naszych pociech- dzieci uwielbiają pić napoje przez słomki.

Kolejny krok to segregowanie śmieci. Każdy z nas może to robić, wystarczy sprawdzić, gdzie znajdują się odpowiednie kontenery do szkła, plastiku czy odpadów bio. Segregowanie śmieci to kontrola nad tym co i w jakich ilościach zużywamy. Dzięki segregacji będziemy także zwracać uwagę na nasze zakupy, a także powtórnie wykorzystywać na przykład słoiki czy plastikowe pojemniki po żywności.

Pamiętajmy, że możliwości mamy wiele, a wszyscy żyjemy na jednej planecie, z której nie ma już gdzie się przeprowadzić. Jeśli zniszczymy ją doszczętnie, nas również czeka nieciekawy koniec.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here