Sprzęt do peelingu wodorowego

0
2090

Co to jest i na czym polega peeling wodorowy?

Peeling wodorowy jest rodzajem zabiegu kosmetycznego polegającego na wprowadzaniu do głębszych partii skóry mikrocząsteczek aktywnego wodoru za pomocą strumienia wody o podwyższonym ciśnieniu. Dzięki temu następuje oczyszczanie komórki skóry, ponadto eliminuje wolne rodniki odpowiedzialne za starzenie się skóry. Wodór jest pierwiastkiem, który niezwykle łatwo przechodzi przez błon komórkową.

Peeling wodorowy jest przeprowadzany przy współudziale procesu elektroporacji. Jest to rodzaj alternatywy bezinwazyjnej dla mezoterapii (bez użycia igieł). Zabieg jest zupełnie bezbolesny także dzięki tworzeniu mikrokanałów w skórze przez działanie impulsów elektrycznych. Sprawia to zwiększenie łatwości wprowadzania substancji aktywnych do głębokich partii skóry.

Sprzęt do peelingu wodorowego

Sprzęt do peelingu wodorowego wykorzystuje technologię wysokiego ciśnienia oraz wody wodorowej wytwarzanej przez specjalny generator (wbudowany w urządzenie). Peeling wodorowy jest zabiegiem bardzo nowoczesnym i często wybieranym przez osoby w różnym wieku.

Woda wodorowa jest poddawana wysokiemu ciśnieniu dzięki specjalnemu mechanizmowi. Głowica idealnie dopasowująca się do kształtu dłoni osoby prowadzącej zabieg sprawia, że każdy obszar ciała jest dokładnie poddany działaniu pierwiastka.

Kto może przeprowadzać zabiegi z wykorzystaniem sprzętu do peelingu wodorowego?

Sprzęt do peelingu wodorowego może być obsługiwany wyłącznie przez specjalistycznie wykwalifikowaną kadrę. Lekarze dermatolodzy, kosmetyczki, pracownicy gabinetów medycyny estetycznej mogą skorzystać ze szkolenia prowadzonego przez producenta sprzętu lub innego zapewniającego stosowane zaświadczenie i certyfikat uprawniający do korzystania z urządzenia.

Gdzie stosuje się sprzęt do peelingu wodorowego?

Sprzęt do peelingu wodorowego jest stosowany w specjalistycznych gabinetach medycyny estetycznej, lekarskich o specjalności dermatologii oraz salonach piękności i gabinetach kosmetycznych. Przed skorzystaniem z zabiegu wykorzystującego urządzenie do oczyszczania skóry metodą wodorową warto zasięgnąć opinii innych użytkowników, jak również sprawdzić wymagane atesty oraz certyfikaty obsługi posiadane przez personel.

Zastosowanie peelingu wodorowego – wskazania i efekty

Peeling wodorowy może być stosowany u osób w różnym wieku, na każdym rodzaju skóry (normalnej, przetłuszczającej się, suchej, ze skłonnością do trądziku czy łuszczenia, wrażliwej, mieszanej).

Główne efekty zabiegu z wykorzystaniem sprzętu do peelingu wodorowego to:

  • usuwanie zrogowaciałych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń w postaci zaskórników czy ropniaków;
  • działanie antyoksydacyjne;
  • eliminacja wolnych rodników, które są odpowiedzialne za przyspieszanie procesu starzenia się skóry;
  • zwiększanie poziomu nawilżenia skóry;
  • pobudzanie skóry do odnowy;
  • zwiększanie elastyczności oraz napięcia i jędrności skóry;
  • rozświetlenie i rewitalizacja naskórka – skóra staje się gładka, promienna i jasna;
  • wspomaganie procesu wybielania plam pigmentacyjnych (także powstałych na skutek nadmiernej ekspozycji skóry na działanie promieni słonecznych lub UV).

Przeciwwskazania do zabiegu peelingu wodorowego

Mimo, że peeling wodorowy jest metodą bezpieczną, o niezwykle niskim stopniu inwazyjności oraz bezbolesną, istnieje kilka przeciwwskazań do stosowania zabiegu. Należą do nich:

  • ciąża oraz okres połogu i karmienia piersią;
  • nadwrażliwość na działanie prądu elektrycznego;
  • aktywne infekcje, stany zapalne skóry o podłożu wirusowym, bakteryjnym czy grzybiczym lub opryszczka;
  • przerwanie ciągłości skóry;
  • nowotwory;
  • choroby takie jak: cukrzyca, epilepsja, alergie;
  • wszczepione w ciele elementy medyczne oraz elektroniczne.

Źródło: https://maxmedik.pl/peeling-wodorowy/2451-medika-infusion-oxyjet.html

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here