krem do twarzy nawilżający

Wydawałoby się, że bez problemu jesteśmy w stanie wybrać krem do twarzy nawilżający skórę w sposób nas satysfakcjonujący. Tymczasem zadanie wcale nie jest proste, bo kremy nawilżają skórę w różnym stopniu. Zawierają lepsze i gorsze składniki aktywne. Na półkach w drogeriach czy w sklepach internetowych znajdujemy tysiące ofert i rzeczywiście wybranie odpowiedniego kosmetyku zaczyna sprawiać nie lada problemy. Sprawdź, czym się kierować, wybierając odpowiedni krem dla siebie.

Twój typ cery

Ustalenie rodzaju cery ma kluczowe znaczenie, ponieważ każda skóra wymaga nawilżenia, ale w innym stopniu. Każdy wie, że skóra sucha i wrażliwa wymagają intensywnego wspierania procesów zatrzymywania wilgoci, ale już nie wszyscy zdają sobie sprawę z faktu, że zarówno skóra tłusta, jak i trądzikowa także potrzebują wspomagania w tym zakresie. Oba wymienione typy skóry wytwarzają zbyt duże ilości sebum, ale jeśli oprócz tego będą one tracić za dużo wilgoci, to gruczoły łojowe będą produkować jeszcze więcej tego niechcianego sebum. Odpowiednie nawilżenie tłustej i trądzikowej skóry wspomoże normalizację pracy gruczołów łojowych i złagodzenie objawów trądziku. W tym przypadku wystarczy wybrać krem do twarzy nawilżający skórę w sposób umiarkowany. 

Z kolei w przypadku skóry suchej i wrażliwej warto postawić na intensywne nawilżanie. Kosmetyk powinien zawierać zwiększoną ilość składników aktywnych, które będą intensywnie wspierać zatrzymywanie wody i będą chronić skórę przed jej utratą przez długi czas. W tej sytuacji najlepiej sprawdzi się krem do twarzy mocno nawilżający.

Krem do twarzy nawilżający z kwasem hialuronowym

W kremach warto szukać dobrych składników nawilżających, a numerem jeden z pewnością jest kwas hialuronowy. To substancja bardzo bezpieczna, bo naturalnie występuje ona w organizmie człowieka, a aż połowa z niej znajduje się w skórze, gdzie odpowiada za prawidłowe jej nawilżenie oraz podtrzymywanie innych procesów w niej zachodzących. Chodzi przede wszystkim o produkcję kolagenu i elastyny, związków odpowiedzialnych za prawidłową kondycję skóry. Niestety wraz z wiekiem naturalnego kwasu hialuronowego jest coraz mniej. By więc zachować dobre nawilżenie skóry i jej dobrą kondycję, należy związek ten dostarczać także z zewnątrz. Dobry krem do twarzy mocno nawilżający powinien zawierać tak zwany małocząsteczkowy kwas hialuronowy, bo te niewielkie drobinki znacznie łatwiej przedostają się przez naskórek, wiążąc ogromną ilość cząsteczek wody i zapewniając w ten sposób dobre nawilżenie całej skórze.

Inne składniki aktywne w kremach

Krem do twarzy nawilżający może zawierać także inne składniki aktywne, które także będą chronić skórę przed utratą nadmiaru wody. Warto wybierać kosmetyki, które w swoim składzie mają niezwykle skuteczne olejki roślinne, masło shea, skwalen oraz silikony, czyli polimery krzemoorganiczne tworzące na powierzchni skóry nieprzepuszczalny dla wilgoci film.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here