Poszukujesz urządzenia, które pozwoli Ci w zdrowy sposób zadbać o zdrowie i sylwetkę?

0
819

Nie jest tajemnicą, że nawyki żywieniowe mają bezpośredni wpływ zarówno na nasz stan zdrowia, jak i na wygląd zewnętrzny. Z kolei podstawą zdrowego jadłospisu są świeże warzywa i owoce. Jednym ze sposobów na włączenie do codziennej diety zdrowych składników może być zakup wyciskarki do soków. Czym wyciskarka różni się od sokowirówki? Czy wyciskarki poziome nadają się do użytku domowego? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Wyciśnij zdrowie prosto do szklanki

Jak już zostało wspomniane, warzywa i owoce stanowią podstawę zdrowej diety. Jednym ze sposobów na przemycenie ich do codziennego jadłospisu może być przygotowanie świeżych soków owocowo-warzywnych. Sporządzony bezpośrednio przed podaniem sok z owoców i warzyw to źródło wielu witamin oraz innych cennych składników odżywczych, a także doskonały sposób na dietetyczną przekąskę. Jednak aby przygotowany napój cechował się możliwie najwyższymi walorami zdrowotnymi oraz smakowymi należy sporządzić go przy użyciu wysokiej jakości sprzętu do wyciskania soku, czyli wyciskarki ślimakowej.

Wolne obroty – wysoka jakość

Wyciskarki do soków, w odróżnieniu od popularnych sokowirówek, wykorzystują siłę miażdżenia i dzięki wbudowanemu wałkowi ślimakowemu umożliwiają wyciśnięcie esencjonalnego napoju praktycznie z każdego owocu i warzywa. Dzięki wolnym obrotom maszyny, sok z wyciskarki nie ulega podgrzaniu ani napowietrzeniu, a to z kolei sprawia, że zachowuje on wysokie walory smakowe i zdrowotne. Na rynku znajdziemy zarówno wyciskarki z pojedynczym, jak i z podwójnym wałkiem ślimakowym. Jeśli chodzi o kształt urządzenia, możemy wyróżnić wyciskarki poziome oraz pionowe. Te ostatnie sprawdzą się zwłaszcza w kuchniach o niewielkich rozmiarach.

Którą wyciskarkę wybrać?

Choć w warunkach domowych w zupełności sprawdzi się wyciskarka z jednym wałkiem ślimakowym, nie ma przeszkód aby zainwestować w tę dwuślimakową, zwłaszcza jeśli nie ogranicza nas przestrzeń w kuchni (zazwyczaj są one większe). Taki sprzęt bez trudu poradzi sobie z wyciśnięciem soku nawet z ziół! Wyciskarki poziome dwuślimakowe sprawdzą się też w uzyskiwaniu soku z warzyw liściastych. Bez względu na to, który model wyciskarki wybierzemy, możemy mieć pewność, że otrzymamy przepyszny i zdrowy napój dla całej rodziny. Soki owocowo-warzywne to też idealny sposób na podanie zdrowych produktów dzieciom, które niekoniecznie chcą je spożywać w tradycyjnej formie.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here