Ogrody zimowe

Któż z nas nie lubi spędzać czasu na łonie przyrody? Dodaje nam ona otuchy, radości życia i pozwala na lepszy odpoczynek, niż jakiekolwiek inne otoczenie. Jednak w naszym klimacie zieleń znika na niemal sześć miesięcy. Czy można coś zrobić, aby zatrzymać ją na dłużej? Oczywiście – rozwiązaniem jest ogród zimowy.

Taras jak pałacowa oranżeria?

Zwiedzając starodawne pałacyki trudno nie zauważyć zamiłowania ich właścicieli – królów i magnatów – do oranżerii. Praktycznie w każdym pałacowym ogrodzie znajdował się taki pawilon lub na ten zielony, egzotyczny zakątek przeznaczono część głównego budynku. W środku zazwyczaj znajdowały się niezwykle, tropikalne okazy, którymi ówcześni możni z chęcią się otaczali. Stąd też sama nazwa takiego miejsca.

Niewielu z nas dysponuje dzisiaj całym pałacem. Jednak współczesny taras także może rozkwitnąć wieczną zielenią, jeśli zostanie dobrze w tym celu przygotowany. Obecnie nie nosi on jednak nazwy oranżerii, zwłaszcza, iż nie muszą dominować w nim egzotyczne, ciepłolubne rośliny. Nowoczesną odmianą tego tradycyjnego miejsca jest ogród zimowy.

Jak wygląda ogród zimowy?

Ogrody zimowe budowane są na podstawie tarasu. Wokół niego ustawiane są specjalne ramy, wykonane z metalu lub tworzywa sztucznego, które zapewniają stabilność i trwałość całej konstrukcji. W nich z kolei znajdują się wytrzymałe szyby.

Analogicznie tworzony jest przeszklony dach, który może mieć formę zupełnie przezroczystą lub lekko mleczną, dzięki czemu zapewnia odrobinę więcej chłodu i mniej jaskrawego słońca. Różnorodne rozwiązania technologiczne znaleźć można w firmie Winter Gardens.

W jego wnętrzu ustawiane są rośliny w donicach, a także inne wyposażenie, które najlepiej pozwala cieszyć się tym pięknym zakątkiem. Mogą to być więc ławki, fotele, krzesła, a także stoliki, dzięki którym w ogrodzie zimowym będzie można spędzać praktycznie każdą chwilę.

Dlaczego warto stworzyć ogród zimowy?

Ogród zimowy to wymarzone miejsce dla każdego miłośnika przyrody. Można w nim spędzać czas zarówno samotnie, na przykład odpoczywając w słoneczne popołudnie z książką na fotelu. Można także zorganizować w tym miejscu czas dla całej rodziny.

Latem tak urządzony taras będzie stanowił płynne przejście z przestrzeni domowej do ogrodu. Dzięki dużym drzwiom tarasowym oraz otwieranym panelom okiennym, będzie wlatywać do niego świeże powietrze i z łatwością będzie można w dowolnej chwili zmienić miejsce pobytu. To idealne rozwiązanie dla każdego, kto chciałby mieć przyrodę jak najbliżej domu.

Zimą ogród zimowy będzie pięknym wspomnieniem lata i miejscem pełnym zielonego optymizmu. Warto zorganizować w nim przyjęcie rodzinne albo kącik zabaw dla dzieci. Dzięki temu każda forma wspólnej aktywności będzie ciekawsza i bliższa naturze, a także przypominająca o szybko nadchodzących, ciepłych dniach. Uroku sytuacji doda jeszcze możliwość wspólnego, rodzinnego obserwowania śniegu za oknami w urokliwej, pełnej roślin i ciepła scenerii.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here