Obowiązkowy gadżet reklamowy

0
1532

Dobry marketing to gwarancja sukcesu dla każdej firmy. Żyjemy w czasach gdzie przepływ informacji jest ogromny, a jednak dotarcie do klienta jest nie lada wyzwaniem, któremu nie każdy jest w stanie podołać. Ale istnieje pewne sztuczka, które pomagają wyróżnić się na rynku – gadżety reklamowe z logiem naszej firmy. Sprawa jednak nie jest tak oczywista, gdyż musimy dokładnie przemyśleć jaki gadżet będzie na tyle praktyczny, że zdobędzie zainteresowanie potencjalnych klientów, aby odpowiednio zainwestować w ten projekt pieniądze. W końcu, co to za kampania reklamowa, która przynosi jedynie straty?

Jak wybrać odpowiedni gadżet?

Po pierwsze musimy się zastanowić czego ludzie potrzebują, jaki przedmiot pomoże im w codziennym życiu. W ten sposób zwiększymy szanse na zainteresowanie klienta naszą firmą. Co jest tak istotną rzeczą w życiu ówczesnego człowieka, co jest jego narzędziem pracy jak i źródłem rozrywki w wolnych chwilach, co zawsze mamy przy sobie? Odpowiedź to telefon komórkowy. Oczywiście, samego telefonu nie jesteśmy w stanie wyprodukować, ale możemy dostarczyć przedmiot, który podniesie komfort korzystania z komórki, tym samym promując naszą firmę. Ale co to może być? Etui na telefon? Ściereczki czyszczące ekran? Na tym polu mamy niewielkie szanse się wykazać. Ale pozostaje nam jeszcze jedno rozwiązanie – podstawki na telefon. Rozważmy to. Ile to razy gubiliśmy telefon pod wielką stertą papierów i kiedy tylko usłyszeliśmy, że ktoś do nas dzwoni, gorączkowo przeszukiwaliśmy biurko, aby odebrać na czas? Ile razy przez to nie udało nam się odebrać telefonu? A wystarczy mieć na biurku właśnie taką niepozorną podstawkę na telefon, która zapewni stałe miejsce naszej komórce w naszym miejscu pracy, dzięki czemu telefon będziemy mieli zawsze na wyciągnięcie ręki. W ten sposób będziemy zawsze dyspozycyjni i nie stracimy w tak głupi sposób klienta.

Inny przykład: często korzystamy z telefonu i często go ładujemy. Niestety, każdemu zdarza się przypadkowo szarpnąć za kabel ładowarki i uszkodzić gniazdo w telefonie. Bardzo często skutkiem takiego wypadku jest ułożenie komórki w idealnej pozycji, aby ta była w stanie się naładować. Nie każdego stać, żeby od tak kupić sobie nowy telefon, albo po prostu szkoda mu na to czasu. Wtedy z pomocą ponownie przychodzą nasze niezawodne podstawki na telefon, które zapewniają stałe ułożenie telefonu, pozwalając na jego ładowanie, co na pewno odejmie stres i frustracja związane z wiecznie odłączającym się od ładowarki telefonem.

W ten sposób udało nam się ustalić jaki gadżet reklamowy będzie na tyle praktyczny, że będzie często wykorzystywany. Jednak musimy pochylić się nad jeszcze jedną kwestią – wyglądem.

Design, który przemówi do każdego

Odpowiednio dobrany design naszego gadżetu przyciągnie wzrok i będzie chętnie stawiany na biurkach, na czym nam najbardziej zależy, gdyż to właśnie w tym miejscu, a nie w głębi szuflady, będzie nam służył jako mała, nienatrętna reklama. Jednak jeżeli ma on trafić tam gdzie chcemy musimy odpowiednio go zaprojektować. W procesie tym bardzo pomocne będzie przebadanie, jaki styl najczęściej możemy znaleźć w biurach. Nowoczesne i eleganckie przybytki uderzają w prostotę, minimalizm, ale również w bardziej „nowoczesne” kształty. Opierając nasz projekt na tych cechach zapewniamy sobie, że podstawki na telefon z naszym logiem, będą idealnie komponować się z wystrojem każdego biura i często gościć na biurkach naszych klientów. A czy jest coś piękniejszego od naszej reklamy dobrowolnie ustawionej w miejscu, gdzie ktoś spędza codziennie około ośmiu godzin? Naszego loga, na które zwróci uwagę za każdym razem gdy będzie chciał sięgnąć po telefon, co przecież każdy z nas robi kilkadziesiąt razy dziennie?

Odpowiedzi na te pytania zna już chyba każdy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here