ból brzucha

Ból brzucha może dopaść każdego. Często dzieje się to w najmniej odpowiednim momencie i miejscu. Jak sobie skutecznie poradzić z nieprzyjemną sytuacją, która naprawdę potrafi uprzykrzyć codzienne funkcjonowanie? Warto sięgnąć po skuteczny i bezpieczny lek – Scopolan Compositum.

Najczęstsze przyczyny bólu brzucha

Ból brzucha to dosyć powszechna dolegliwość, która może być wynikiem niegroźnych chorób, jak i nieco bardziej poważnych problemów zdrowotnych. Ból brzucha może być spowodowany przez szereg różnych czynników. Począwszy od stresu, po stan zapalny w wyniku zapalenia wyrostka robaczkowego, czy uchyłku jelita grubego, po biegunkę, zatrucie, czy bolesną menstruację. Bolesność brzucha obejmuje wnętrze jamy brzusznej, w której znajdują się: wątroba, trzustka, żołądek, śledziona, jelito cienkie oraz jelito grube. Do jamy brzusznej zalicza się również pęcherz moczowy oraz żeńskie narządy płciowe.

Ból brzucha jest dosyć charakterystycznym objawem grypy żołądkowej, która jest spowodowana działaniem rotawirusów, adenowirusów, bakterii czy pasożytów. Objawem towarzyszącym bólu brzucha mogą być nudności oraz wymioty. Zdarza się, że ból brzucha jest wynikiem nadczynności tarczycy lub przebiegu celiakii, czyli schorzenia układu pokarmowego wywołanego uczuleniem na gluten.

Ból brzucha może mieć różne nasilenie i długość trwania. Zależy to w głównej mierze od przyczyny dolegliwości. Najczęściej pacjenci, którzy mają do czynienia z bólem brzucha, uskarżają się na dolegliwości bólowe o charakterze promieniowym w kierunku klatki piersiowej lub pleców. Przyczyn bólu może być wiele, ale jest jedno skuteczne rozwiązanie – Scopolan Compositum.

Scopolan compositum – skuteczny lek rozkurczowy

Substancją czynną leku Scopolan Compositum jest bytylobromku hioscyny. Produkt zawiera również jednowodny metamizol sodu, który wykazuje bardzo silne działanie o charakterze przeciwbólowym oraz przeciwgorączkowym. Ponadto obniża napięcie mięśni gładkich. Lek wskazany jest przede wszystkim  do stosowania w przypadku niwelowania objawów skurczowych układu pokarmowego (kolka jelitowa, zespół jelita drażliwego), dróg żółciowych (kolka wątrobowa) oraz układu moczowo-płciowego (kolka nerkowa, bóle menstruacyjne) przebiegającego z silnymi objawami bólowymi.

Lek należy stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce przeznaczonej dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

[Głosów:19    Średnia:2.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here