Neodymowe uchwyty magnetyczne – podstawowe informacje

0
1284

Magnesy neodymowe są jednymi z najczęściej obecnie spotykanych. Ich zastosowania są przy tym niezwykle zróżnicowane. Jednym z mniej znanych jest ich użycie w neodymowych uchwytach w obudowie gumowej. Co należy wiedzieć o tym specyficznym sprzęcie?

Neodymowe uchwyty w obudowie gumowej – podstawowe informacje

Magnesy neodymowe produkowane są z neodymu, żelaza i boru w specjalistycznych wytwórniach, używających technik metalurgii proszkowej. Często stosowane są również domieszki innych surowców, mających zapewnić im odpowiedni poziom trwałości lub możliwość funkcjonowania w wysokich temperaturach.

Świetne właściwości użytkowe sprawiają, że surowiec ten znajduje szerokie zastosowanie w rozmaitych dziedzinach życia. Jedną z jego form są neodymowe uchwyty w obudowie gumowej. Ich cechą charakterystyczną, wyróżniającą spośród innych, podobnych rozwiązań, jest niezwykła moc uchwytów – ich nośność sięga nawet 10 kilogramów. Jednocześnie gumowa obudowa sprawia, że ich powierzchnia nie rysuje obiektu z którym się styka. W efekcie neodymowe uchwyty w obudowie gumowej sprawdzają się w wielu branżach.

Zastosowanie neodymowych uchwytów w gumowej obudowie

Produkty te masowo występują w licznych zastosowaniach przemysłowych, stanowiąc sposób na silne (a jednocześnie niezwykle delikatne) zawieszenie lub zespolenie magnetyczne elementów podczas procesów produkcyjnych. Równie często jednak możemy spotkać to rozwiązanie w naszym życiu codziennym.

Neodymowe uchwyty w obudowie gumowej są bowiem niezwykle częstym elementem rozmaitych reklam, spotykanych w przestrzeni publicznej. Używa się ich przykładowo do pozycjonowania folii, oklejającej pojazdy czy montażu nośników reklamowych do powierzchni, wykonanych z metalu. W związku ze swoimi właściwościami stanowią też ciekawą opcję podczas montowania reklam na samochodach osobowych lub taksówkach.

Częstym zastosowaniem neodymowych uchwytów w obudowie gumowej jest też obecnie mocowanie niewielkich kamer, rejestrujących zdarzenia drogowe oraz przenośnych urządzeń, służących do monitoringu i dozoru. Używane są również do przytwierdzenia innych tymczasowych elementów do konstrukcji stalowych – przykładem może być oświetlenie.

W domu natomiast możemy spotkać się z wykonanymi w ten sposób zawieszkami różnych typów, służącymi nam w różnorakich celach, Również wiele popularnych przedmiotów, umożliwiających nietrwałe połączenia z metalowymi powierzchniami jest wykonanych z wykorzystaniem neodymowych uchwytów w obudowie gumowej – jest to bowiem rozwiązanie tanie i łatwe w zastosowaniu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here