Najpopularniejsze rodzaje etui na telefon

0
1610

Kupując nowego smartfona, powinieneś od razu zatroszczyć się o optymalną ochronę dla swojego nowego telefonu. Do podstawowych elementów ochrony zaliczamy oczywiście specjalne szkło na ekran oraz etui, które ma chronić całe urządzenie. W dzisiejszym artykule skupimy się na omówieniu najbardziej popularnych rodzajów etui na telefon. Na podstawie zebranych informacji łatwiej będzie Ci dokonać ostatecznego wyboru.

Jaki materiał na etui smartfona?

Przeglądając ofertę sklepów internetowych, łatwo zauważysz, jak duża różnorodność panuje w tej kategorii produktów. Może się wydawać, że dużo prościej jest wybrać telefon, aniżeli etui dla niego. Obecnie wśród najbardziej popularnych rodzajów etui możemy wymienić te wykonane z silikonu, skóry naturalnej, ekoskóry, tworzywa TPU, poliwęglanu oraz gumy. Przyjrzymy się nieco bliżej każdemu z tych rodzajów.

Etui silikonowe

Etui wykonane z silikonu należy do najtańszych tego typu produktów. Cechą charakterystyczną etui silikonowego jest relatywnie prosty montaż. Ten rodzaj etui jest bardzo cienki, dzięki czemu nie zwiększa gabarytów telefonu. Ponadto wybierając przezroczyste etui, nie będziesz ukrywał efektownego designu smartfona. Zasadniczym mankamentem tego rodzaju produktów jest fakt, że z upływem czasu silikon robi się twardy i bardziej podatny na pękanie.

Etui ze skóry i ekoskóry

Jeśli cenisz sobie perfekcyjną stylistykę telefonu, to najlepszym wyborem dla Ciebie będzie etui wykonane ze skóry naturalnej i ekoskóry. Obydwa materiały zapewniają oryginalny wygląd telefonu. Ciekawym zabiegiem jest użycie kontrastowych szwów do ciemnej skóry. Czym różni się skóra naturalna od ekoskóry? Przede wszystkim trwałością. Oba materiały wyglądają równie pięknie, ale to ekoskóra szybciej się starzeje. Z drugiej strony skórzane etui jest o wiele droższe od tego wykonanego z ekoskóry. Pewnym mankamentem obu rozwiązań jest fakt, że nie chronią smartfona przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Etui z tworzywa TPU

Skrótem TPU określany jest termoplastyczny poliuretan. Jest on powszechnie wykorzystywany przez większość producentów. TPU do złudzenia przypomina silikon. Przewagą TPU jest przede wszystkim większa trwałość. Ten rodzaj tworzywa cechuje się również dobrą elastycznością. Tworzywo TPU dobrze chroni telefon przed zarysowaniami oraz wstrząsami. Etui z TPU występują także w formie przezroczystej.

Etui z poliwęglanu

Jeżeli szukasz etui, które będzie przede wszystkim chronić Twój telefon, to najlepszym rozwiązaniem może okazać się poliwęglan. Tego typu etui jest masywne, a więc ma również wpływ na zwiększenie gabarytów telefonu. Z drugiej strony specyficzna budowa skutecznie chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi. Producenci niektórych etui z poliwęglanu chwalą się nawet, że ich produkty spełniają normy stawiane przez wojsko. Na pewno powinieneś wiedzieć, że etui z poliwęglanu jest mniej przyjemne w dotyku od innych tego typu produktów.

Etui gumowe

Etui wykonane z gumy cieszy się niewielką popularnością. Do jego zalet należy zaliczyć pewny chwyt. Nie musisz obawiać się, że telefon wypadnie Ci z ręki, nawet jeśli masz mokre dłonie. Ponadto guma stanowi świetną amortyzację w przypadku upadków i wstrząsów.

Jeśli chcesz wybrać najlepsze etui na telefon, to wejdź na stronę 4gsm.pl. znajdziesz tam duży wybór etui do większości modeli smartfonów.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here