Kitesurfing - sport, który ukształtuje Twój charakter

Kitesurfing to dyscyplina, która staje się coraz bardziej popularna. Uprawia się ją nie tylko w modnych, zagranicznych kurortach, ale również w Polsce. Półwysep Helski to miejsce, które uznawane jest za najlepsze miejsce dla kitesurferów. A ich liczba z roku na rok rośnie. Dlaczego kitesurfing jest taki popularny i jak ta dyscyplina wpływa na kształtowanie charakteru?

Kitesurfing – (nie) dla każdego?

Mówi się, że kitesurfing może uprawiać każdy. Teoretycznie tak, ale…no właśnie, zawsze jest jakieś ale. Jest to dyscyplina dla każdego, kto szuka ciekawych wrażeń. Bo takich z pewnością dostarcza pływanie na desce z latawcem. Kite to sport dla ludzi lubiących nowe wyzwania i gotowych na przeżycia niesamowitej przygody. Raczej nie jest to dyscyplina dla miłośników leniwego leżenia na plaży.

Kitesurfing – dla ciała i duszy

Kitesurfing wymaga określonej sprawności, ale nie oznacza to wcale, że musisz być super silny, by móc pływać na desce z żaglem. Na pewno jednak dobrze mieć w miarę niezłą kondycję, będzie Ci wtedy łatwiej zapanować nad deską i latawcem. Jeśli Twoja forma pozostawia wiele do życzenia, możesz po prostu zacząć dbać o formę wcześniej. Zacznij od spacerów, potem możesz przejść do spokojnego biegania, z czasem spróbować bardziej intensywnych ćwiczeń. Gdy zaczniesz uprawiać kite zobaczysz, jak świetnie wpłynie na ogólną formę Twojego organizmu.

Ale kite to również coś dla ducha. Jak każdy sport tak i kite ma świetny wpływ na psychikę. Każdy, najdrobniejszy sukces cieszy ogromnie i dodaje skrzydeł, motywując niesamowicie do dalszej nauki. Kształtuje charakter, uczy nas konsekwencji, mobilizacji i hartu ducha.

Kite to dyscyplina, która daje także szansę na nowe znajomości. Społeczność kitesurferów to ludzie słynący z dużej otwartości, którzy chętnie sobie pomagają i wzajemnie się wspierają, dzieląc się wiedzą z mniej doświadczonymi kitesurferami.

Zdobyte w trakcie nauki kite umiejętności przydadzą się w codziennym życiu. Wytrwałość, hart ducha, konsekwencja czy motywacja to cechy, które pomogą Ci być świetnym w kitesurfingu i ułatwią wiele rzeczy w życiu codziennym.

Więcej informacji na stronie https://windsurfing.com.pl/oboz-studencki-kite-wake/ – zapraszamy!

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here