jaki odkurzacz

Niestety prawie każdy sprzęt do gospodarstwa domowego może kosztować większą sumę pieniędzy. Nie każdego stać na to aby kupić lodówkę, pralkę, odkurzacz i inne z najwyższej półki. Są to bardzo ważne części gospodarstwa, które powinny być kupowane na kilka lat. Często zdarza się, że ten sprzęt, który jest najdroższy nie zawsze jest też tym najlepszym.

Dlatego też bardzo ważnym elementem zakupu nowego sprzętu do gospodarstwa domowego jest przeprowadzenie małego wywiadu na ich temat. Wiele osób na pewno zadaje sobie pytanie jaki odkurzacz kupić. Jest to na pewno trudne pytanie, bo urządzenie też nie jest łatwe. Należy zwrócić uwagę na wiele czynników przy zakupie odkurzacza. Pierwszy czynnik dla prawie każdego to pieniądze, kiedy ustalimy przedział cenowy, w jakim chcemy kupić odkurzacz, będzie łatwiej coś wybrać. Następnie zastosowanie, ważne aby ustalić do jakiej powierzchni chcemy go używać.

Czy w miejscu użytkowania znajdują się panele podłogowe czy dywany?

Jak najbardziej przy mieszance dywanów z panelami, nadal można ograniczyć się do jednego modelu odkurzacza, ale należy pamiętać o tym, aby zwrócić uwagę na jego dodatkowe części wymienne. Takie części pozwolą na zmianę końcówki odkurzającej, tak aby prawidłowo sprzątać daną część podłożą. Niestety bardzo mało osób zwraca na to uwagę, ale też jest ważne jakie kółka posiada odkurzacz i jak prezentuje się podłoga, po której miałby on jeździć.

jaki odkurzacz kupić

Niestety niektóre odkurzacze mogą posiadać kołka, które podczas rutynowego sprzątania, będę dodatkowo uszkadzać podłogę. Najczęściej to się zdarza w tych tańszych modelach, gdzie klienci nie mieli sporych oczekiwań. Następnie wybrać można odkurzacz bezprzewodowy bądź przewodowy, a nawet wybierać można między parowym bądź workowym. Warto spojrzeć czasami na roczny ranking takich sprzętów, pozwoli nieco rozwinąć wątpliwości.

W rankingu z roku 2018 można zobaczyć, że na pierwszych pozycjach znajdują się odkurzacze przewodowe oraz piorące. Tych piorących nie poleca się bezprzewodowych, zmniejsza się ich produktywność, a cena przestaje być adekwatna do jakości. Te odkurzacze, które górują w rankingu są właśnie modelem piorącym i w dodatku w wersji bezprzewodowej lub przewodowej. Następnie prezentuje się model również piorący o znacznie wyższej cenie, jego jakoś spada ze względu na rok produkcji. Jest on dodatkowo zbudowany znacznie inaczej niż poprzednie modele.

Składa się on z jednej głównej rękojeści, jest przez to na pewno bardziej wygodny i ważny tylko 3,2 kg. Należy tutaj zaznaczyć, że taki model ładuje się 5 godzin, a jego bateria działa przez niecałą godzinę. Na następnych pozycjach znajdują się odkurzacze przewodowe. Ceny takiego sprzętu wahają się między 400 zł a 100 zł, to w dużej mierze zależy od producenta. Na bardzo wysokiej pozycji, bo już na 7 miejscu prezentuje się odkurzacz, który jest przewodowy, workowy, w dodatku nie dużych rozmiarów.

Jego cena, mały rozmiar i niski poziom hałasu pozwala na zakup prawie każdej osobie. Tuż za tym odkurzaczem pojawia się podobna wersja, nieco mniejsza i wygodna dla każdego, odkurzacz jest dodatkowo workowy. Jego cena nie przekracza 1000 zł, jego niższa cena pewnie jest spowodowana zamontowanym już przewodem. Warto sugerować się tym, że inne podobne modele są też na czele w rankingu, a oprócz tego znajdują się też na innych pozycjach w całym zestawieniu.

Jak widać odkurzaczy jest bardzo wiele, zaczynając od wielu producentów, a kończąc na przeróżnych modelach. Przed wybraniem się do sklepu warto zwrócić uwagę, na to czego oczekujemy od nowego sprzętu AGD i jaki zakres cenowy nas interesuje. Rozmawiając ze sprzedawcą warto na bieżąco zadawać pytania, które pojawiają się w głowie. Oczywiście zachęca się do przetestowania urządzeń na terenie sklepu, pozwoli to zweryfikować czy wysokość hałasu jest odpowiednia.

dobry tani odkurzacz

Jest to statystycznie najczęściej popełniany błąd przez konsumentów. Często nie sprawdza się głośności odkurzacza i to jest często powodem zwrotów. Okazuje się, że hałas jest tak ogromny, że wrażliwe osoby, kończą sprzątanie domu wielkim bólem głowy. Na szczęście istnieją odkurzacze, które są bardzo ciche.

Warto też wspomnieć o okresie gwarancyjnym, czyli tak jak każde urządzenie elektroniczne, podlega ewentualnej reklamacji czy też gwarancji. Obowiązkowo trzeba posiadać fakturę bądź zwykły paragon, aby móc w ogóle taką reklamację składać. Posiadając takie informacje ma się pewność, że dokona się zakupu z głową i będzie się zadowolonym klientem przez kilka lat użytkowania nowego odkurzacza.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here