jak zdjąć żel z paznokci

Żelowe paznokcie cieszą się ogromną popularność i wręcz ogrom zalet. Są wytrzymałe, pozwalają cieszyć się nienagannym manicurem przez bardzo długi czas i umożliwiają wybranie różnorodnych zdobień, których wykonanie jest niemożliwe przy zwyczajnym lakierze do paznokci. Co w przypadku, gdy paznokcie żelowe zaczynają wyglądać gorzej, pojawia się nieestetyczny odrost, odprysk albo złamany paznokieć?

Najlepszym sposobem jest w takim wypadku umówienie się do kosmetyczki, która sama wykonała nasz manicure, aby profesjonalnie zdjęła żel z paznokci, nie uszkadzając płytki paznokcia. W salonach kosmetycznych najczęściej używa się specjalnej frezarki do zdejmowania paznokci żelowych. Taka metoda nie powinna być jednak stosowana przez niedoświadczone osoby. Nieodpowiednie stosowanie frezarki może prowadzić do uszkodzenia paznokcia poprzez przepiłowanie płytki.

Jednakże w sytuacjach awaryjnych, gdy nie masz możliwości udać się do kosmetyczki, możesz spokojnie poradzić sobie sama. Samodzielne zdejmowanie żeli to także chleb powszedni dla początkujących kobiet, które samodzielnie wykonują manicure żelowy. Co więcej, samodzielne ściągnięcie paznokci żelowych pozwala także zaoszczędzić sporą sumą pieniędzy.

Jak zdjąć żel z paznokci w domowym zaciszu?

Istnieje kilka sposób na zdjęcie paznokci żelowych w domu. Najłatwiej jest usunąć paznokcie żelowe, z których żel zaczął odchodzić samoistnie i pozostało go niewiele na paznokciach. Wówczas często wystarcza delikatne podważenie pozostałego żelu drewnianym patyczkiem. Zamiast drewnianego patyczka możesz też użyć pęsety.

paznokcie

W przypadku, gdy na paznokciach pozostało więcej żelu, warto wykorzystać nieco bardziej złożone metody usuwania paznokci żelowych. Pierwszy z nich polega na namoczeniu paznokci w acetonie. Aceton rozmiękczy klej, dzięki czemu usunięcie paznokci żelowych będzie dużo łatwiejsze i bezpieczniejsze. Zacznij od przelania acetonu do niewielkiej miseczki, która ułatwi ci namaczanie w nim wacików. Aceton umożliwi ci rozdzielenie paznokci naturalnych od paznokci żelowych.

Aby wzmocnić działanie acetonu, możesz go delikatnie podgrzać. Pamiętaj jednak, aby zachować przy tym maksymalną ostrożność, ponieważ aceton jest substancją łatwopalną. Przed zdejmowaniem paznokci, dobrze jest zabezpieczyć skórki wazeliną, balsamem lub olejkiem. Następnie zamocz wacik w acetonie, a następnie przyłóż mokry wacik do paznokcia. Tak nałożony wacik owiń folią aluminiową. Czynność powtórz przy każdym paznokciu, który chcesz usunąć. Aceton potrzebuje czasu, żeby zadziałać. Od czasu do czasu możesz zaglądać pod wacik, żeby zobaczyć czy żel zaczyna odchodzić.

Zwykle zajmuje to do trzydziestu minut. Po upływie zalecanego czasu ściągnij folię razem z wacikiem. Jeśli aceton odpowiednio zadziałał, żel również powinien być ściągnięty. Jeżeli z jakiegoś powodu ściąganie żeli jest trudniejsze, spróbuj poruszać delikatnie paznokciem lub delikatnie podważyć żel patyczkiem. W przypadku oporu namocz paznokieć jeszcze przez dziesięć minut w acetonie. Pamiętaj, żeby dokładnie umyć dłonie po kontakcie z acetonem. Następnie starannie spiłuj paznokcie i zabezpiecz je kremem do rąk lub olejkiem.

Drugi sposób polega na spiłowaniu żelu. Warto zacząć od przycięcia paznokci żelowych

Najlepiej przyciąć je jak najbardziej jest to możliwe. Następnie można przejść do piłowania. Najlepiej w tej roli sprawdzi się pilnik między 150 a 180 stopnie ziarnistości. Piłowanie paznokci żelowych zajmuje dużo czasu. Podczas tej czynności staraj się stale przemieszczać po płytce paznokcia, zamiast ciągle piłować tylko w jednym miejscu. Pamiętaj, żeby obserwować, gdzie jest granica między żelem a naturalną płytką paznokcia.

żel z paznokci

Pozwoli ci to uniknąć uszkodzenia prawdziwego paznokcia. Aby zapewnić sobie jak najlepszą widoczność, często zdmuchuj powstały pyłek osadzający się na paznokciu. Resztki żelu możesz usunąć patyczkiem lub specjalnym kopytkiem do manicure. Następnie wypoleruj płytki paznokcia, aby całkowicie pozbyć się resztek paznokci żelowych. Po skończeniu procesu zdejmowania paznokci żelowych możesz przejść do nałożenia kremu lub oliwki w celu nawilżenia paznokci i poprawienia ich kondycji.

Warto pamiętać o tym, że regularne nakładanie paznokci żelowych może osłabić naturalną płytkę paznokcia. Co więcej, aceton również ma zły wpływ zarówno na płytkę paznokcia, jak i na skórki. Dlatego też po zdjęciu paznokci żelowych warto odczekać jakiś czas przed ich ponownym zrobieniem. Dzięki regularnym odstępom paznokcie będą miały możliwość się zregenerować.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here