jak się dostać do policji

Większość małych chłopców, w dzieciństwie marzy o tym, by w przyszłości zostać żołnierzem, strażakiem lub policjantem.
Ich zabawy polegają na naśladowaniu ludzi wykonujących ten zawód.
Czasami te marzenia są tak silne, że w przyszłości młodzi chłopcy pragną je zrealizować i zastanawiają się nad obraniem kierunku związanego z wykonywaniem tak męskich dla nich czynności.

Jednym z częściej wybieranych jest zawód policjanta

Młodzi ludzie, zazwyczaj mężczyźni, kojarzą ten zawód głównie z mundurem i posiadaniem broni, a co za tym idzie z szacunkiem społecznym i władzą.
Ci chłopcy nie zdają sobie sprawy, jak wielka odpowiedzialność wiąże się z tak wykonywaną pracą.
Ten zawód to nie jest spełnienie marzeń o superbohaterze, który zabiera bogatym i oddaje biednym.To ciężka praca każdego dnia, wiążąca się czasami z ryzykiem utraty zdrowia a nawet życia.
Jak się dostać do policji? To pytanie,często zadają sobie młodzi chłopcy stojąc u progu dorosłości.

Marzą oni o pozostaniu policjantem, odważnym i dzielnym mężczyzną, gotowym należycie i z szacunkiem wypełniać powierzone mu obowiązki.
To, że młodzi mężczyźni pragną zostać policjantem i wiążą z tym zawodem przyszłość, nie znaczy, że ten zawód będą wykonywać.
Aby zostać policjantem, należy spełnić wiele kryteriów i oczekiwań.

Każdy kandydat przechodzi mnóstwo testów psychologicznych, które określają jego charakter, sposób reagowania w rozmaitych sytuacjach, podatność na uzależnienia i stres.
Od kandydata oczekuje się ogromnej dyscypliny i umiejętności radzenia sobie w sytuacjach stresowych, które będą nieuniknione podczas jego pracy.
Mężczyzna wiążący przyszłość z zawodem policjanta musi sprostać także wielu wymaganiom pod względem fizycznym.

Test sprawnościowy określi jego warunki i predyspozycje do pracy w tym zawodzie

Pomyślnie ukończone egzaminy z dziedziny teoretycznej i praktycznej otwierają drzwi do kariery policjanta.
Teraz młody człowiek, będzie mógł zostać przyjęty w szeregi policyjne.
Droga do zdobycia upragnionego zawodu policjanta jest trudna i męcząca, wielu rozpoczyna tę wędrówkę, ale mało kto ją kończy.

policjant

Praca w tym zawodzie, choć kusi młodych panów możliwością przejścia na wcześniejszą emeryturę i w miarę stabilną posadą, bardzo silnie przenika do życia prywatnego człowieka wykonującego ten zawód.
To bardzo trudna i stresująca praca, która rzadko kiedy nie odbija się czkawką na rodzinie policjanta.

Wszelkie stresy i niepowodzenia w pracy policjanta rzutują na jego życie prywatne, bardzo często przyczyniając się do kłótni i niepotrzebnych konfliktów.
Dzieje się tak zazwyczaj w rodzinach policjantów pracujących w służbach specjalnych, których praca jest bardzo odpowiedzialna i niebezpieczna.
Taki policjant, ze względu na pracę jaką wykonuje, jest poddany permanentnemu stresowi, który prędzej czy później znajduje ujście w rodzinnych awanturach.

Policjant-mąż pracujący w tak odpowiedzialnych strukturach policji, jak CBŚP jest bardzo trudnym partnerem życiowym i jego partnerka musi się liczyć faktem przenoszenia stresów pracy zawodowej do domu, do życia prywatnego.
Po ciężkim dniu pracy, nie zawsze zakończonym sukcesem, policjant bywa markotny i zadumany, nie rozmawia z żoną czy partnerką ,omija temat pracy, bo i tak nie może ujawniać jej szczegółów. Prowadzi to do frustracji i narastających konfliktów rodzinnych.

policja

Jednak wyrozumiała i znająca swojego męża partnerka, licząca się z charakterem pracy męża, rozumie i szanuje potrzebę odpoczynku i wyciszenia po pracy. Jeśli jej partner będzie milczący i nie będzie wykazywał chęci do jakichkolwiek rozmów ze swoją kobietą, to należy mu to umożliwić i pozostawić go w spokoju, bowiem po tak męczącym i przepełnionym adrenaliną dniu w pracy, marzy on tylko o ciszy i spokoju u boku ukochanej osoby,która nie będzie zamęczała go żadnymi pytaniami odnośnie jego pracy.
Decydując się na zawód policjanta, młodzi ludzie powinni dokładnie zastanowić się nad swoim wyborem.

Ten zawód to ogromna odpowiedzialność, praca pod nieustanną presją i życie w stresie. Nie każdy taki ciężar odpowiedzialności udźwignie. Są tacy, którzy załamują się i wycofują z życia zawodowego jeszcze w bardzo młodym wieku. Inni trwają w pokorze i dzielnie znoszą trudy tej pracy, która pochłania ich do tego stopnia, że poza nią nie zauważają już innych, wartościowych rzeczy.

Płacą za to często bardzo wysoką cenę, jak rozpad ich związku, osamotnienie czy depresja.
Przyszli kandydaci do wykonywania tego zawodu marzą tylko o jednym: „jak się dostać do policji”.
Nie zdają sobie sprawy, jak bardzo zmieni się ich życie pod wpływem tej jednej decyzji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here