Ile kosztuje grawer na zegarku

Każdy zegarek to szczególny i osobisty dodatek, który można nosić na przeróżne okazje. Świetnie nadaje się jako prezent dla bliskiej osoby. Jeśli chcesz dodatkowo podkreślić charakter takiego podarunku, warto zdecydować się na grawer na zegarku. Ile kosztuje grawer na zegarku i co można na nim zamieścić? Komu sprezentować dodatek z osobistym napisem? Sprawdź nasze porady!

Cena grawera na zegarku

Grawerowanie to metoda nakładania napisów lub symboli, która znana jest od wielu lat. Najczęściej graweruje się elementy biżuterii, takie jak bransoletki czy obrączki. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać grawer na zegarku. Zarówno jako dodatek do sprezentowanego czasomierzu, ale także jako personalizacja osobistego czasomierza. Tak ozdobiony zegarek będzie nie tylko wyjątkowym podarunkiem, lecz również szczególnym elementem dla jego właściciela.

Koszt grawera na zegarku zależny jest od kilku aspektów. Jednym z nich jest wybór odpowiedniej powierzchni do grawerowania. Niestety nie na wszystkich zegarkach istnieje możliwość wykonania spersonalizowanego napisu czy symbolu. Wynika to z różnicy w grubości materiału, z jakiego wykonana jest koperta lub z jego typu. Jeśli koperta jest przeszklona, zrobienie grawera może okazać się niemożliwe. O tym, czy można zrobić grawer na zegarku najczęściej informuje producent. Takie dane można uzyskać również u sprzedawcy, który oferuje dany model, jak np. zegarki damskie od zegarownia.pl.

Inną zależnością tego, jaka jest cena grawera na zegarku jest jego treść. Nie chodzi tu o dokładne brzmienie grawerowanego tekstu czy symbolu, ale o ilość znaków, które zawiera dany napis. Koszt grawera na zegarku liczona jest od danej długości i liczby liter. Im dłuższy napis, tym trzeba się liczyć z wyższą ceną na taką usługę.

Grawer na zegarku dla ukochanej i nie tylko

Na wykonanie grawera na zegarku najczęściej decydują się osoby, które chcą taki dodatek podarować bliskiej osobie. Personalizacja urządzenia sprawia, że nabiera on dodatkowej wartości, w tym także sentymentalnej. Grawer na zegarku dla ukochanego czy ukochanej, to świetny sposób na podkreślenie swoich uczuć do drugiej osoby. Takie prezent będzie również wyjątkową pamiątką istotnych chwil w życiu dwojga ludzi.

Jednak grawerowanie zegarka może być wykonane również w ramach podarunku dla innych członków rodziny czy osób ważnych w życiu tego, kto obdarowuje. Grawer na zegarku na urodziny będzie miłym prezentem z okazji okrągłego jubileuszu. Takie wydarzenia jak osiemnastka, trzydziestka czy pięćdziesiątka jubilata, będą idealnym pretekstem do zakupu zegarka z grawerem. Unikatowy tekst na grawer na zegarku sprawdzi się również z okazji rocznicy ślubu czy obrony pracy magisterskiej.

Koszt grawera na zegarku – co warto wiedzieć

Zanim zdecydujesz się na umieszczenie spersonalizowanego tekstu lub znaku na wybranym modelu zegarka, warto dowiedzieć się co jeszcze się z tym wiążę. Z pewnością zainteresuje Cię fakt, że wykonanie grawera na zegarku sprawia, że danego dodatku nie będziesz mógł wymienić, ani zwrócić. Dlatego decyzja o zakupie powinna być w tym przypadku dobrze przemyślana.

Sprzedawca, który wykonuje grawerowanie, określa również maksymalną ilość znaków, jakie można zamieścić na odwrocie koperty. Zazwyczaj jest to 30 symboli lub liter (jak np. w przypadku zegarków męskich od zegarownia.pl). Jednak niektóre modele, według zaleceń producenta, mogą pomieścić mniejszą ilość tekstu.

Zamawiając grawer na zegarkach można również wybrać stylu fontu, którym napis będzie wykonany. Jednocześnie warto pamiętać, że grawerowania nie wykonuje się na innej części niż tył koperty. Jeśli zechcesz umieścić napis na bransolecie lub pasku zegarka, może to być niemożliwe do zrealizowania.

Grawerowanie to świetny sposób na personalizację zakupionego zegarka. Taki podarunek doceni każda osoba, której zostanie on przekazany. Jeśli masz problem z wyborem odpowiedniego napisu lub stylu tekstu, warto zwrócić się do sprzedawcy o poradę. Specjaliści z pewnością pomogą wybrać najlepsze rozwiązanie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here