Czym są szekle i do czego służą?

Spore zainteresowanie ze strony konsumentów budzi wszelkiego rodzaju osprzęt do lin i łańcuchów. Oczywiście sprawdza się on tylko i wyłącznie w konkretnych okolicznościach i z całą pewnością nie są to akcesoria, z których korzysta się na co dzień. Dobrym przykładem jest szekla. Za jej pomocą można na przykład zakończyć uchwyt wykonany za pomocą zawiesi. Pozwalają też spinać ze sobą końce łańcuchów czy lin. Standardowo akcesoria te wykonuje się z wysokiej jakości stali odpornej na korozję oraz uszkodzenia mechaniczne. Są cennym sprzymierzeńcem w kontekście działań logistycznych, w tym transportu gabarytów. Oprócz tego kosztują niewiele.

Dobre szekle – co je wyróżnia?

Jak już wspomniano, akcesoria z tej kategorii są wykonane zazwyczaj ze stali. Oprócz standardowych modeli klienci mogą znaleźć też w sprzedaży szekle z dodatkowym wzmocnieniem. Są one bardzo wytrzymałe, a na elemencie fabrycznie wybito właściwy udźwig. Z reguły w przypadku elementów tego rodzaju wynosi on co najmniej 500 kilogramów, choć wartości te mogą być rzecz jasna wyższe. Szekle stalowe są łatwe w użyciu. Trzeba po prostu przełożyć przez nie elementy i zaczepić do nich na przykład hak lub karabińczyk. Jeśli wykorzystany pas czy zawiesie są odpowiednio wytrzymałe, klasowa szekla na pewno poradzi sobie z obciążeniem.

Dobre szekle

Zawsze trzeba mieć na względzie uwarunkowania techniczne i zwracać uwagę na wszelkie konstrukcyjne detale. Użyta szekla musi być dostosowana parametrami do obciążeń, które mają być do niej zamocowane. Jeśli okaże się zbyt słaba w stosunku do ciężaru, nikt nie będzie mógł ręczyć za jej odporność i co za tym idzie za powodzenie użycia w danej sytuacji. Nawet szekla stalowa, choć wykonana z bardzo solidnego metalu, ma swoje ograniczenia. Nie wolno ich zlekceważyć, ponieważ konsekwencje bywają naprawdę poważne.

Szekle żeglarskie, czyli coś dla sportowców

Osoby oddające się żeglowaniu, ale też uprawiające inne sporty wodne wiedzą, jak istotne jest zastosowanie odpowiednich lin. One same jednak nie zapewnią tego, o co chodzi – czyli bezpieczeństwa i solidności. Spełnią swoje zadanie dopiero wtedy, kiedy w ruch pójdą szekle. Stanowią one kluczowy element mocujący i przesądzający o skuteczności liny pod żaglami. Te same akcesoria, które sprawdzą się w rolnictwie czy budownictwie zdadzą egzamin również na wodzie. – Z naszych szekli korzystają entuzjaści sportów wodnych, pracownicy zajmujący się transportem… Lista klientów jest długa – mówi pan Szymon, ekspert sklepu online Muntech24.pl.

Właśnie ten sprzedawca jest w tej chwili jednym z częściej wybieranych w kontekście zakupu osprzętu do lin oraz łańcuchów. Można u niego nabyć wyposażenie renomowanych marek, jak chociażby polskiego Góralmetu. – Pierwszym wyborem klienta jest zazwyczaj szekla nierdzewna, co jest dość naturalne. Sprawdza się świetnie w kontekście żeglowania, ale też każdej innej aktywności. To normalne, że użytkujący akcesoria chcą uniknąć ich rdzewienia – dodaje specjalista. Własności antykorozyjne są wynikiem użycia w procesie produkcji stali ocynkowanej. Dzięki niej szekle mogą spisywać się doskonale nawet przy regularnym kontakcie z wilgocią.

Zobacz szekle dostępne w sklepie Muntech24.pl

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here