Czy warto inwestować w perukę naturalną?

0
2009

Problem z nadmiernym wypadaniem włosów albo całkowite wyłysienie nie jest już wyrokiem skazującym na życie w ciągłym stresie i wyobcowaniu. Szansę na powrót do normalnego trybu dają nowoczesne peruki. Modele dostępne w specjalistycznych sklepach podzielić możemy na dwie główne grupy – sztuczne oraz naturalne. Zdecydowana większość osób pragnących przywrócić sobie utraconą pewność siebie i komfort życia wybiera drugi wariant. Dlaczego peruki naturalne są tak popularne wśród osób walczących z łysiną różnego typu? Sprawdź!

Przede wszystkim: zachwycający efekt

Starannie wykonana peruka naturalna jest godnym substytutem dla utraconych włosów. Peruki naturalne tkane są w całości z materiału pozyskanego od ludzi. Wysokiej jakości peruka naturalna osadzona na bazie peruki z mikroskóry lub tiulu zlewa się ze skalpem, dzięki czemu nawet osoba stojąca blisko nie jest w stanie jej zauważyć. Co więcej, miękkie włosy o strukturze identycznej jak te wyrastające z głowy prezentują się niezwykle naturalnie.

Nieograniczone możliwości

Burza loków, swobodny kucyk, gładkie pasma, a może eleganckie upięcie na wielkie wyjście? Mając na głowie perukę naturalną, nie musisz się ograniczać. Zabezpieczone łuskami włosy cechują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, więc możesz je suszyć, prostować, kręcić i upinać. Pamiętaj jednak, że włos nie jest niezniszczalny, dlatego przed rozpoczęciem zabiegu stylizacyjnego warto zabezpieczyć je termoochronnym sprayem lub serum. Tego komfortu nie mają osoby noszące nakrycie z syntetycznych pasm, które pod wpływem kontaktu z wysoką temperaturą ulegają nieodwracalnym uszkodzeniom.

Wygoda użytkowania

Naturalne włosy nie plączą się i nie łamią w takim stopniu, jak pasma syntetyczne. Odpowiednio myte, suszone pukle nie puszą się pod wpływem wilgoci, co znacząco poprawia ich wygląd. Ponadto, nowoczesne modele proponowane przez czołowych producentów są dopasowywane w taki sposób, aby nie zmieniały swojego położenia nawet w trudnych warunkach. Peruka może towarzyszyć Ci w każdej sytuacji – na zajęciach fitness także!

Zakup na lata

Kupno peruki naturalnej to inwestycja, która z pewnością się zwróci. Faktem jest, że za stylową fryzurę wyprodukowaną z włosów słowiańskich, europejskich czy chińskich zapłacisz więcej niż za sztuczny zamiennik. Jednak warto mieć świadomość, że droższy wariant posłuży Ci nieporównywalnie dłużej. Według specjalistów żywotność zadbanej peruki naturalnej wynosi nawet kilka lat, a syntetycznej – maksimum rok.

[Głosów:4    Średnia:1.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here