Co to jest multiroom?

Multiroom to rozwiązanie, na które decyduje się coraz większa liczba osób korzystających z usług operatorów telewizji. Co to jest multiroom i w jaki sposób można go wykorzystać w swoim domu lub mieszkaniu? Jakie są udogodnienia związane z korzystaniem z niego?

Co to jest multiroom?

Co to jest multiroom? To dodatek umożliwiający oglądanie kilku różnych kanałów telewizyjnych na kilku odbiornikach jednocześnie. W tym przypadku konieczne jest wyposażenie się w odpowiednią liczbę dekoderów (np. dwa odbiorniki = dwa dekodery, trzy odbiorniki = trzy dekodery).

Do każdego dekodera jest przyporządkowany osobny pilot, co jest bardzo wygodne, ponieważ nie trzeba go zanosić do innego pomieszczenia, gdy któryś z domowników, śledzących inny program, chce go zmienić lub w ogóle wyłączyć dekoder. Ciekawą ofertę w zakresie usługi multiroom ma INEA.

W przypadku tego operatora multiroom można bowiem dokupić jako dodatek do różnych pakietów telewizji za niewielką opłatą, która nie spowoduje poważnego nadwerężenia domowego budżetu. W porównaniu z innymi operatorami rachunek w takim przypadku nie będzie wysoki nawet przy kilku dekoderach, szczególnie jeśli porówna się ze sobą ceny najbardziej rozbudowanych paczek kanałów telewizyjnych. 

Udogodnienia związane z korzystaniem z multiroomu

Multiroom stanowi bardzo nowoczesne rozwiązanie, dzięki któremu domowe bitwy o pilota zostaną zakończone. Jego dodatkowym atutem jest to, że daje  możliwość nagrania swoich ulubionych pozycji z wykorzystaniem specjalnej nagrywarki znajdującej się w dekoderze.

Dzięki takiemu udogodnieniu możliwe staje się odtworzenie ich o dowolnej porze, np. po powrocie z pracy, i to bez względu na to, czy inni domownicy korzystają obecnie z  telewizora.

Multiroom zapewnia ponadto rozrywkę w najwyższej jakości. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym nie trzeba się obawiać o to, że podział sygnału na kilka odbiorników spowoduje utratę możliwości śledzenia programów w najwyższej rozdzielczości.

To bardzo ważne, szczególnie jeśli chce się oglądać filmy i seriale, których poziom szczegółowości jest istotny, by móc wykryć bardzo ważne detale.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here